Licznik odwiedzin: 15317726
Słowo dnia
Pójść za Jezusem
2022-06-26

   Kiedyś Filip powiedział Chrystusowi: Panie, nie wiemy dokąd idziesz, jak więc możemy znać drogę? W odpowiedzi usłyszał: Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Tych słów nie znajdziemy w dzisiejszej perykopie, ale chyba należało je wydobyć, aby lepiej zrozumieć sens wydarzenia zawartego w dzisiejszych czytaniach. Dlaczego bowiem wielki prorok Eliasz pozwolił Elizeuszowi pożegnać się z rodzicami, a Pan Jezus powołanemu do grona uczniów już nie? Odpowiedź jest złożona. Sytuacja Chrystusa była zupełnie odmienna od Eliaszowej - Pan Jezus niewiele miał czasu i dlatego chciał w ten sposób pokazać, że każdą chwilę należy dobrze wyzyskiwać, bo świat czeka na Ewangelię! Nie ma czasu na czułości, pożegnania czy pogrzeby...

   Po wtóre zaś On sam przecież był drogą. Czegóż więc szukać, gdy ma się Drogę, której kresem jest zbawienie i w jednej Osobie Przewodnika? Po prostu szkoda czasu na poszukiwania czegokolwiek innego.

   To może być materiał do osobistego rachunku sumienia: Czy aby na pewno oddaliśmy Chrystusowi kierowanie naszym życiowym pojazdem? Oraz: czy nie tracimy czasu na sprawy zbędne, zupełnie nieprzydatne, a wręcz stanowiące obciążenie w podążaniu za naszym Panem? 

Wtorek
16 sierpnia 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Teresa Kaszuba (greg. 16.)
Intencja: ++ Bogdan Rutkowski i zmarli z rodzin Pilipiec i Kawenckich
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku