Licznik odwiedzin: 15975444
Słowo dnia
Przymnóż nam wiary
2022-11-07

   Ojcze nasz to modlitwa piękna i skuteczna, ale też modlitwa, która otwiera nam oczy. Za każdym razem, gdy ją odmawiamy, prosimy bowiem o odpuszczenie grzechów na miarę... naszego miłosierdzia. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości w tym zakresie, to dzisiejsza wypowiedź ewangeliczna Pana Jezusa zupełnie je rozwiewa: gdyby brat twój zgrzeszył przeciw tobie siedem razy na dzień i siedem razy na dzień prosił o przebaczenie - daruj mu. (Przypomnijmy, że biblijna siódemka jest liczbą pełni, doskonałości, co oznaczać ma, że zawsze mamy przebaczać.)

   Pytanie tylko, po co do tego pouczenia dołączono prośbę uczniów Panie, przymnóż nam wiary. Zdaje się, że niewiele jest tu do wyjaśniania: bez głębokiej wiary, zakotwiczenia się w Bogu, który jest pełnią miłosierdzia, nie jest możliwa postawa przebaczenia. A w każdym razie bardzo trudno jest przebaczać nie będąc zjednoczonym z Bogiem.

 

 

Czwartek
01 grudnia 2022
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: ++ Ewa, Wiktor i Klemens Lewandowscy
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku