Licznik odwiedzin: 16864609
Słowo dnia
Właściwe spojrzenie
2023-05-02

   Powiedz otwarcie: jesteś Mesjaszem, czy nie? No, proszę - Ty powiedz. A własna obserwacja? A osobiste myślenie? Czy one nic już nie mówiły zainteresowanym? Mogły sugerować i dlatego to pytanie, tyle że - jak w większości wypadków - było to z pewnością myślenie życzeniowe: spodziewali się kogoś innego, czekali na innego mesjasza. Ten natomiast dokonuje cudów - i owszem - jednak nie spełnia oczekiwań... Chcieliby więc narzucać sposób myślenia i postępowania Temu, który od Ojca przyszedł właśnie po to, by zmienić ich myślenie i postępowanie. Ich fale musiały się rozmijać bo ci, którzy teoretycznie byli słuchaczami, nie słuchali. Sam Pan Jezus mówi: nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu. To oznacza, że są tacy, którzy słuchają i nie zadają zbędnych pytań - po prostu wcielają w życie Jego nauczanie i nie starają się myśleć lepiej i dalej. To wystarczy.

   Uciekającym z Jerozolimy chrześcijanom również wydawało się, że należy głosić słowo Boże samym tylko Żydom. Takie postępowanie uznali za najstosowniejsze. Ci jednak, którzy pochodzili z Cypru i z Cyreny zaczęli głosić Ewangelię także Grekom i okazało się, że Pan Bóg błogosławi tym działaniom. Ku radości przysłanego z Jerozolimy Barnaby, wielka liczba ludzi uwierzyła i nawróciła się do Pana.

   Nasze drogi nie zawsze układają się po naszej myśli. Najszczersze intencje mogą sprzeciwiać się woli Bożej, a wówczas jakiekolwiek działania w ogóle nie mają sensu. Trzeba na świat patrzyć Bożymi oczyma, starać się ujmować wydarzenia Jego perspektywą, która weryfikuje się w działaniu. Jako Jego owce we wszystkim patrzmy na Niego i realizujmy tylko to, co zawiera się w Jego planach.

 

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku