Licznik odwiedzin: 16864532
Słowo dnia
Serce niech się nie trwoży
2023-05-05

   O jakiej trwodze mówi Pan Jezus? Skoro odsuwanie obaw łączy się z wiarą w Boga oraz z nadzieją szczęścia wiecznego, należy się domyślać, że chodzi o niebezpieczeństwo braku wiary. Wiadomo też, że wiara nie polega jedynie na intelektualnym przyjęciu do wiadomości faktu istnienia Boga. Nie chodzi też o zaakceptowanie nauczania Chrystusowego. Tu trzeba czegoś więcej - całkowitego przylgnięcia do Tego, który oferuje nam nie tylko doraźną pomoc, ale i niekończące się szczęście: dom Ojca, mnogość mieszkań, wieczna radość.

   Nic jednak z tego nie będzie, jeśli owa relacja nie ułoży się w kształt miłości, czyli całkowitego zaufania, zawierzenia, oddania i służby. Dlatego właśnie Pan Jezus przyrównuje siebie do drogi, prawdy i życia: konieczny jak życie, potrzebny jak droga i oświecający prawdą. Znajdując się w takiej aurze, człowiek wyzbywa się wszelkich lęków i obaw. Pozostaje już wyłącznie dziecięce zaufanie do Ojca i spokój, ciepło, wewnętrzna radość.

 

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku