Licznik odwiedzin: 16864621
Słowo dnia
Nie trzeba było?
2023-05-15

   Każdy z nas zetknął się kiedyś z akwizytorami czy telemarketerami, zachęcającymi do nabycia oferowanych przez nich produktów. Po latach doświadczeń nie dziwi, że z ich ust można usłyszeć same pozytywy ich ofert. Oczywistym jest też, że na etapie oferowania nowego dobra nikt nie wspomina o możliwym ryzyku ani o tym, co w umowie zostanie zapisane drobnym drukiem.

   Inaczej jest z naszym Zbawicielem - bardzo uczciwie podchodzi do swoich słuchaczy, prezentując im - owszem - obietnice wiecznej szczęśliwości, ale nie zapomina o ostrzeganiu przed krzyżem, cierpieniem i niesprawiedliwością, których to doznawać będą Jego naśladowcy. Z marketingowego punktu widzenia Pan Jezus popełnił potworny błąd, zrażając w ten sposób ludzi do swojej idei. Może nie należało od razu tak straszyć? Ale czym wówczas różniłby się od wspomnianych wyżej naganiaczy? On nie ucieka się do tego rodzaju sztuczek - o wszystkim ostrzega z wyprzedzeniem, odmalowując czekające nas trudy, ale perspektywa szczęśliwej wieczności i to u Jego boku pozwala najgorsze przyjmować tak, jak czyniło to wielu męczenników.

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku