Licznik odwiedzin: 25957628
Słowo dnia
Głos dwóch chórów
2023-07-31

   Złoty cielec? Jak mogło do tego dojść? Przecież ci wszyscy ludzie na własne oczy oglądali działanie plag egipskich, suchą nogą przeszli przez Morze Czerwone i widzieli tonących Egipcjan. To za mało? Nie wystarczyło, by zaufać temu Bogu?

   Nie wszyscy kochali Mojżesza - od samego początku miał przeciwników, negujących wszystkie jego decyzje: przed wyjściem z Egiptu, po przyjściu nad brzeg Morza Czerwonego, po przejściu na drugą stronę i... właściwie tak będzie zawsze. To prawdopodobnie właśnie ta grupa, na skutek przedłużającego się pobytu Mojżesza na górze Synaj, wymusiła na Aaronie owo niechlubne odstępstwo. Schodzący z góry Mojżesz, na uwagę Jozuego, że słychać pieśni wojenne w obozie, odpowiedział: To nie głos pieśni zwycięstwa ani głos klęski, lecz słyszę pieśni dwóch chórów.

   Pieśni dwóch chórów... To musiało tak wyglądać: skoro już doszło do bałwochwalstwa, prowodyrzy - owa mniejsza część ludu - chcąc przekonać pozostałych do nowego bóstwa, z całych sił śpiewała na jego cześć. Odpowiedzią były zapewne pieśni wierności jedynemu Bogu. Wierni i odstępcy... Tak zresztą było od samego początku - już od podziału anielskich zastępów. Potem już była kontynuacja - dwa chóry... Do dziś zresztą tak pozostaje: Ci, wierni Panu Bogu, śpiewający Mu pieśni chwały i ów drugi chór - nieposłusznych, lekkomyślnych, ogłupionych przez świat, bądź wprost wrogo do Niego usposobionych. Tak pewnie pozostanie już do końca świata, ale właśnie dlatego nie może zamilknąć wspólnota wielbiących Pana dźwiękami pieśni ku Jego chwale.

Czwartek
18 lipca 2024
Okres zwykły - wakacje
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji darczyńców
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Jan (13. r. śm.), Leokadia i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku