Licznik odwiedzin: 12755658
Słowo dnia
Jezus prawdziwym Barankiem
ks. Diakon Dariusz
2011-01-16

To już kolejna niedziela w naszym życiu. Mija kolejny dzień, który ma coraz bardziej przybliżać nas do Chrystusa. Zatem warto się zatrzymać w tej bieganinie i otworzyć się na działanie Chrystusa w naszym życiu.

   Słowo Boże dzisiejszej niedzieli w scenie spotkania Jana Chrzciciela z Jezusem ukazuje nam Go jako Baranka Bożego. To On właśnie widząc zbliżającego się Jezusa mówi takie słowa: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. Podczas każdej Eucharystii kapłan wypowiada podobne słowa, a wszyscy wierni odpowiadają: Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowa, a będzie uzdrowiona dusza moja. Nie są to zwykłe słowa, ale słowa które kieruje do nas Bóg. To On staje się podczas każdej Mszy św. staje się Żywym Barankiem i chce przychodzić do każdego człowieka i mieszkać w jego sercu.
   Dzisiejsza Liturgia Słowa stawia też przed nami postać Proroka Izajasza. Tego, który całym swoim życiem służył Bogu i głosił Jego orędzie. Niestety głosząc prawdę o Bogu był często odrzucany przez ludzi i traktowany jak dziwak. W takiej właśnie trudnej sytuacji mówi: Bóg mój stał się moją siłą.
   W Ewangelii słyszymy, że tym źródłem mocy dla każdego z nas jest właśnie Jezus Chrystus, który podczas każdej Eucharystii przychodzi w białym kawałku chleba. To On właśnie jest tym Barankiem, który oddając się każdego dnia dla nas, chce nas uświęcać swoją obecnością i łaską.
   Spotkanie z Barankiem  Bożym daje radość, bowiem Słowo Boga w Chrystusie staje się ciałem, dając siłę i moc wszystkim, którzy Je z wiarą przyjmują.
Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku