Licznik odwiedzin: 17991374
Słowo dnia
Kompleks dobrego syna
2023-11-06

   Tak można by scharakteryzować opisaną przez św. Pawła w dzisiejszym pierwszym czytaniu postawę Żydów: Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu nieposłuszeństwa Żydów dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia. Dość zawiłe zdanie Apostoła Narodów dałoby się zilustrować Chrystusową przypowieścią o synu marnotrawnym. Gdyby przyjąć, że poganie to ów młodszy syn, nieposłuszny, domagający się majątku, który w niechlubny sposób prędko go roztrwonił, to Żydzi byliby owym synem starszym, który zawsze spełniał polecenia ojca i zawsze był przy nim. Jeden nieposłuszny, drugi posłuszny. Tyle tylko, że gdy pierwszemu ojciec okazał miłosierdzie, zbuntował się ów drugi - właśnie ze względu na niezasłużone miłosierdzie okazane pierwszemu.

   Na szczęście jednak dary łaski i wezwania Boże są nieodwołalne - jak czytamy w pierwszym zdaniu dzisiejszego fragmentu Listu do Rzymian. Dlatego zarówno jedni jak i drudzy mogą liczyć na zmiłowanie, bo wszyscy poddani zostali nieposłuszeństwu, aby ostatecznie skorzystać z daru miłosierdzia.

   To też nadzieja dla nas, bo i któż zawsze trwał w posłuszeństwie Najwyższemu? Kto z nas nigdy nie zbuntował się przeciwko Niemu, albo przynajmniej nie popełnił błędu, którego potem żałował?

 

Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku