Licznik odwiedzin: 15599536
Słowo dnia
Wpatrywać się w niebo
2011-06-05

Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? - To słowa tajemniczych mężów w białych szatach. Nie ma wątpliwości, że chodzi tu o aniołów. Zadanie przez nich pytanie nie tylko wskazuje na konkretny fakt, ale jest również swego rodzaju prowokacją. Na powyższe pytanie apostołowie mogli przecież odpowiedzieć innym pytaniem w stylu: A dlaczego nie? lub A cóż w tym złego? Nie byliby jednak w stanie uwolnić się od pewnego niepokoju, który owo pytanie zasiewa. Czy bowiem owo wpatrywanie się w niebo było wyłącznie odprowadzaniem wzrokiem Kogoś znanego i kochanego, czy może kryła się w tym jednocześnie próba przebicia chmur tęsknymi oczyma, by upewnić się co do przyszłego losu nas wszystkich?
   Człowiek obdarzony rozumem zmuszony jest wręcz do poszukiwania odpowiedzi na najbardziej egzystencjalne pytania. Wpatrywanie się w niebo okazuje się być bardzo dobrym kierunkiem rozważań. Przypomnijmy sobie to, co później powiedział św. Paweł: Szukajcie tego, co w górze...
   Prowokacyjność anielskiego pytania polega też na zmuszeniu do działania. Czy bowiem wolno bezczynnie wpatrywać się w niebo (nawet przy założeniu posiadania chęci i dobrej woli przez zainteresowanych)? Może to być środek wspierający, ale z pewnością niewystarczający. To widok nieba rodzić winien inspiracje do działań czysto przyziemnych, doczesnych, motywowanych jednakże miłością Boga. W tym sensie wzrokowe poszukiwania tego, co w górze mogą wpłynąć na zupełnie inny obraz człowieka i jego przeznaczeń. Oby tylko - za wzorem apostołów - chciało nam się chcieć odpowiadać sobie na najważniejsze pytania i podejmować konsekwentne działania. 

Poniedziałek
03 października 2022
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: + Rafał Wolff (greg. 3.)
Intencja: + Barbara Jamróz (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku