Licznik odwiedzin: 15317374
Słowo dnia
Gdzie twój skarb?
2011-06-17

Człowiek w stanie zauroczenia uczuciowego nie potrafi racjonalnie funkcjonować: zapomina o wielu sprawach, nieprzytomnie odpowiada na proste pytania, nie potrafi należycie się skoncentrować, a to wszystko z powodu obiektu zakochania, od którego nie może oderwać swoich myśli. O, gdybyż to było możliwe tak zakochać się w Bogu! I to nie miłością ulotną, płochliwą, ale wieczną. Każde serce bijące miłością ku Niemu, to efekt wcześniejszego pociągnięcia ku sobie przez samego Boga.

Ten Bóg, który jest pełnią szczęścia i wszelkich doskonałości pozostawia nas póki co na tym świecie, który z natury rzeczy stanowi dla nas sidło - to czas próby i rozpoznawania prawdziwych wartości. To dziwne: mijają lata, odchodzą pokolenia, całe wieki nabrzmiałe doświadczeniem ociężale opuszczają ten świat, a tak niewiele daje to nam - wciąż jakoś trudno nam dostrzec prawdziwe wartości. Sam Pan Jezus mówi o molach, rdzy i złodziejach... To przecież obraz utraty z takim trudem gromadzonego majątku, a tymczasem istnieje coś niezniszczalnego, co w dodatku przynosi szczęście nieprzemijające.

Jak opisać tę rzeczywistość? Jakim oddać ją językiem, aby zrozumieli wszyscy, aby się zachwycili Bogiem i poświęcili dla niego wszystko, aby serce nie nachylało się ku skarbom utracalnym, ale by rozkochało się w Bogu?

Jakież to trudne zadanie! Sam Pan Jezus nie był w stanie tego dokonać w stosunku do spotykanych ludzi - słuchali Go chętnie, ale odpowiedzi miłości było tak niewiele... Nie warto więc snuć planów czy zastanawiać się nad strategią. Najlepiej po prostu Go naśladować, życiem pokazywać jak dobrze jest zakochać się w Bogu i jak radośnie jest trwać przy Nim. To jedyna droga, ale wpierw trzeba pamiętać, aby samemu serce swoje przy tym Skarbie ulokować.

Wtorek
16 sierpnia 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Teresa Kaszuba (greg. 16.)
Intencja: ++ Bogdan Rutkowski i zmarli z rodzin Pilipiec i Kawenckich
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku