Licznik odwiedzin: 16864016
Słowo dnia
Zabierzcie słowa
2010-03-12

Tak wiele w czasie Wielkiego Postu mówimy o nawróceniu, postanowieniach, zbliżeniu się do Boga itd. Niektórzy mogą mieć tego dość – przecież się staramy… W dzisiejszym pierwszym czytaniu warte podkreślenia jest przede wszystkim jedno zdanie: „Zabierzcie ze sobą słowa i nawróćcie się do Pana!”. No, proszę! – zabierzcie słowa. Jasne, skoro mówią niektórzy, że słowa zabijają lasy… Tysiące hektarów lasów kładzie się po to, by jacyś dziennikarze, wydawcy et consortes mogli wypisywać różnego rodzaju słowa i to niekoniecznie budujące. Nie tylko zresztą chodzi o słowa utrwalane na papierze – można by też mówić o nijakiej wartości słów rzucanych przez ludzi mających władzę (lub pragnących ją posiąść), z czego zupełnie nic nie wynika. Stąd napomnienie „zabierzcie słowa” ma swój konkretny ciężar gatunkowy, mówi bowiem o potrzebie przekucia chęci w czyny, w konkretne czyny. Jakie?

Najlepiej naświetla to dzisiejsza Ewangelia: przede wszystkim miłuj Boga. Tak. Przecież jeśli ktoś będzie kochał Boga i z radością będzie starał się Mu służyć, to nie tylko będzie umocniony Bożą łaską, ale też otrzyma moc światła koniecznego do właściwego rozeznawania Bożych zamiarów wobec nas. Niejednokrotnie podpowiadać On nam będzie, co jest Jego wolą, i nie jeden raz wskaże komu okazać należy pomoc, kogo wesprzeć, z kim porozmawiać – w imię… miłości bliźniego. Wydaje się to zupełnie proste: przecież w ten sposób odmienia się ten świat i zmieniamy się my, to znaczy: nawracamy się. To rozwiązanie istotnie okazuje się być najlepszym: zabierzmy słowa i weźmy się do konkretnej pracy.

 

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku