Licznik odwiedzin: 16558215
Młody człowiek i może...
Młody człowiek i może...
2012-05-20

... ale jakże często po prostu mu się nie chce - można by powiedzieć, parafrazując tytuł znanej książki Ernesta Hemingwaya.
   Narzekanie na młodzież jest stare jak sam świat. (Nie trudno sobie wyobrazić, jak robiła to Ewa wobec Adama, relacjonując zachowania ich synów...) Nie jest ono jednak pozbawione podstaw. Zwłaszcza dziś, kiedy obserwujemy dość powszechny nihilizm. Symbolem stała się mikrofalówka - wszystko bowiem musi być wykonywane szybko i najlepiej bez wysiłku: wypracowania i opracowania szkolne to najczęściej owoc pracy internetowej na zasadzie "Ctr - C" i "Ctr - V", czyli "kopiuj" - "wklej". Czytanie lektur to dziś najczęściej sięganie po opracowania (z internetu, oczywiście - a jakże!) albo też - jeśli ktoś nie zarzucił jeszcze sięgania po "drukowane" - to poszukiwanie kursów tzw. szybkiego czytania, by to samo przeczytać bardzo szybko...
   Zrozumiałe więc, że w związku z tym niewiele rozlega się krzyków i śmiechó dziecięcych na podwórzach. Dzieci wolą siedzieć przy monitorach telewizorów czy komputerów. Zrozumiałe, że przy dość powszechnej niechęci do wysiłku tak trudno znaleźć kandydatów na ministrantów, do scholi czy też oazy... W nieodległej perspektywie mamy pielgrzymkę do Wejherowa. Zwykle trzon pielgrzymek stanowiła młodzież. Jak będzie u nas tym razem? Zobaczymy. Ale czy nie prościej znaleźć w internecie zdjęcia kalwarii wejherowskiej? Po co ten wysiłek? I to trzeba tłumaczyć. Próbujmy jednak.

Piątek
31 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Józef Szczypior (z okazji urodzin i imienin)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania Głowacka (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku