Licznik odwiedzin: 09947272
Straż Honorowa Najświętszego Sakramentu
Straż Honorowa Najświętszego Sakramentu
2010-05-02

  Tak wiele mówi tytuł naszego biuletynu "Przyjdźcie do Mnie...". Tak wiele znaczą wyciągnięte ramiona Chrystusowe w figurze umieszczonej nad tabernakulum, a w samym tabernakulum On - realnie i osobowo obecny, choć tego nie rozumiemy. Jego słowa zachęty, odbijając się o skamieniałe już ściany minionych wieków docierają jednak do nas echem tej samej, pierwotnej, pełnej słodyczy troski: “Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt 11,28)

   Nieporozumienia, kłótnie, wyzwiska, załamania nerwowe, rozwody, samobójstwa - to w naszych czasach (niestety) nazbyt częste obrazki. Z pewnością nie jest łatwo, ale czy kiedyś było? Czy w żelaznym uścisku komuny, w zakłamaniu i strachu przy braku podstawowych wygód ludziom żyło się lepiej? Czy jest w stanie zagnieździć się w jakiejkolwiek głowie bluźniercze twierdzenie, że łatwiej mieli ludzie czasów wojny lub strasznej biedy międzywojennej? Nie. Pod wieloma względami mieli o wiele trudniej. Jeśli jednak z ich postaw bohaterskich wnosimy o wielkości przygniatających ich ciężarów, to raczej pomyślmy o własnej słabości. Jesteśmy słabsi od nich nie tylko pod względem fizycznym - przede wszystkim duchowo! Czy kiedykolwiek z taką łatwością jak dziś ludzie akceptowali myśl o samobójstwie w obliczu trudności? Chyba nie. Wiedzieli bowiem, że takie pożegnanie ze światem jest skokiem w przeraźliwą, głuchą i nieprzeniknioną pustkę. Wiara trzymała ich przy Bogu i choćby największe przeciwności nie były w stanie zmącić ich spokoju, których źródłem był On sam. Potęga wiary!
   Wiara jest Bożym darem, ale wymagającym pielęgnacji. Zachwycamy się ludźmi, którzy w podejmowaniu decyzji są bardzo jednoznaczni i niezwykle spokojni. Wielkie radości i powalające cierpienia nie są w stanie zmącić ich spokoju. Jan Paweł II potrafił zatopić się w modlitwie pośród największego zgiełku... Tacy ludzie nigdy nie tracą ducha..

   Gdy rwą się szprychy w rozpędzonych kołach naszego życia, gdy brakuje autorytetów, punktów oparcia, prawdziwych przyjaciół, czy najzwyklejszego spokoju, gdy tracimy wiarę we wszystko wokół, potrzeba jednego - poucza nas o tym św. Jakub: “Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was.” (4,8) Próbujmy więc znaleźć pokój ducha i siłę wewnętrzną w adoracyjnej grupie Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Przy Nim wzrośniemy.

Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Poniedziałek Wielkanocny
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Stanisław i Henryk Legat
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: + Matka Władysława Deja (z okazji 1. rocznicy śmierci)
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Adrianny i Heleny z okazji urodzin
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Edward Sawicki (16. r. śm.), Helena i Rajmund, Władysław, Teresa i Rajmund
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Zdzisław i Bronisława Marciniak (2. r. śm. Bronisławy)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku