Licznik odwiedzin: 12729868
Pismo święte inaczej
Pismo święte inaczej
ks. Krzysztof
2014-05-04

   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całej Polsce VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Inicjatywa ta ma zwrócić naszą uwagę na Słowo Boże, zachęcić do czytania Pisma Świętego i refleksji nad nim. Chociaż jest wiele sposobów na poznawanie Biblii, to jednak sami wiemy jak często brakuje na to czasu czy po prostu motywacji, by po nią sięgnąć. Czasem tak po prostu Pismo Święte jest dla nas mało zrozumiałe albo nieprzystępne.
   Jednym z najczęściej powtarzanych problemów jest brak czasu. A jeżeli już ten czas mamy, to w drodze do pracy albo w kolejce do lekarza. Trudno jednak mieć zawsze Biblię przy sobie, no i samo wyciągniecie jej wymaga niemałej odwagi... Dzisiaj jednak prawie każdy z nas ma tablet czy telefon w którym można zainstalować np. aplikację „Pismo Święte PL". Program ten zawiera całą Biblię, można w nim zobaczyć czytania odczytywane z ambony, wyszukiwać cytaty, modlić się brewiarzem. Komórkę mamy zawsze przy sobie, a razem z nią możemy mieć także i Pismo Święte.
   Dla ludzi, którzy żyją w ciągłym ruchu - często poruszają się samochodami, biegają, lubią długie spacery - ciekawą propozycją jest biblia w mp3. Na stronie www.ps-po.pl możemy znaleźć nagrania poszczególnych Ksiąg podzielonych na rozdziały. Wystarczy zgrać je sobie na płytę, bądź odtwarzacz i w ten sposób jeszcze lepiej wykorzystać czas, nie zmieniając swoich przyzwyczajeń.
   Jest wiele serwisów internetowych, które oferują codzienną subskrypcję czytań, jak chociażby serwis www.mateusz.pl. W internecie można także znaleźć wiele planów czytania Pisma Świętego podzielonych np. na trzy lata, czy odnaleźć wiele konferencji tłumaczących Pismo Święte. Dużą popularnością cieszą się chociażby nagrania ks. Piotra Przyborka, który niedawno głosił u nas jedną z katechez dla dorosłych. Nagrania te znajdziemy m.in. na stronie www.antoni-reda.pl.
   Jest pewnie jeszcze wiele innych - te są tylko pewną propozycją, by spróbować sięgnąć do księgi Słowa Bożego. Wszystko, co Pan Bóg chciał nam powiedzieć, tam się znajduje. Na koniec przyda się pewna uwaga. Zawsze gdy szukamy czegoś związanego z Pismem Świętym, należy sprawdzić źródło i autora. Istnieje wiele złych tłumaczeń Biblii; książki bądź materiały, które nie pochodzą z katolickich wydawnictw; strony czy nagrania, które zawierają błędy. W końcu wysiłek poznawania i czytania Pisma Świętego ma nas do Boga zbliżyć, a nie oddalić.

Czwartek
25 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Głogowska (miesiąc po śmierci)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Henryk Cyman i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku