Licznik odwiedzin: 12970850
Wielka woda
Wielka woda
2010-05-23

   “Już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem” (Rdz 8,21) - powiedział Bóg po zawarciu przymierza z Noem. Czy to oznacza, że nie będzie już na świecie potopu? 

 

Z pewnością ma to oznaczać, że nie będzie już nigdy owego niszczycielskiego żywiołu w tak potężnym zakresie. Nie znaczy to jednak jakoby nie miało być w ogóle powodzi. Niestety, dzięki mediom stajemy się mimowolnymi świadkami jakże wielu ludzkich tragedii. Znaki to Boże, czy kara Boża? Nie nam to oceniać. Warto by jednak przechowywać gdzieś w podręcznej pamięci Chrystusowe ostrzeżenie: “Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie.” (Łk 13,1-9)
   Tymczasem jednak stajemy wobec ogromnego cierpienia i niewyrażalnego dramatu ludzkiego. Jako członkowie wspólnoty Kościoła, przynaglanego wciąż przez Chrystusa Pana, aby miłować bliźniego jak siebie samego, nie możemy pozostawać obojętni wobec takiego nieszczęścia. W pamięci mamy podobne wydarzenia sprzed kilkunastu lat na południu, czy nasze gdańskie wspomnienia sprzed lat dziewięciu, kiedy to wzajemna pomoc Polaków podtrzymywała na duchu, dawała poczucie wspólnoty, jedności, braterstwa.
   Na różne sposoby możemy wspierać naszych braci na południu. Jedną z propozycji jest dzisiejsza zbiórka do puszek. To konkretny dar materialny, który stosunkowo łatwo przekształcić w rzeczy najpotrzebniejsze poszkodowanym. Od jutra do środy włącznie od godz. 19.00 - 21.00 członkowie naszego Parafialnego Zespołu Caritas zbierać będą wyszczególnione w ogłoszeniach parafialnych dary rzeczowe. Jest też zachęta do modlitwy, którą wznosić możemy ku Bogu zawsze w naszych prywatnych, indywidualnych westchnieniach. Mając jednak świadomość tego, że modlitwa wspólnotowa ma większą siłę przebicia, zgodnie ze słowami Pana Jezusa: “Jeśli dwaj lub trzej zgodnie o coś prosić będą w imię Moje, wszystkiego użyczy im Ojciec Mój niebieski.”(Mt 18,15) Zachęcamy więc do modlitwy zarówno w intencji poszkodowanych jak i całej naszej Ojczyzny oraz całego świata, by przez przywiązanie do grzechów nie spadły na nas inne kary.

   Gorąco więc zachęcamy do wyrażania miłości do naszych rodaków z południa czy to przez dar materialny, czy też przez modlitwę - tyle może każdy.

Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku