Licznik odwiedzin: 12760917
Wakacyjne okazje
Wakacyjne okazje
2010-06-20
   Dla wielu osób czas wakacji nie różni się niczym od pozostałych miesięcy - już to z powodu braku urlopu (w dzisiejszych czasach, gdy pracę należy szanować) już to z powodu ubóstwa (wielu osób po prostu nie stać na jakiekolwiek wyjazdy). Wielu jednak ludzi będzie miało zwyczajnie wolne. Jak dobrze wykorzystać ten czas?
   Niektórzy planują na czas urlopów remont mieszkania, uprzątnięcie ogródka itp. - bo kiedy to zrobić? Warto jednak pamiętać o tym, co powiedział Pan Jezus: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. (Mk 6,31) Wynika stąd, że będąc nawet najbardziej zajętym, spełniając najpożyteczniejsze nawet zadania, trzeba znaleźć czas na wypoczynek. Szczególnie ważne jest to w przypadku rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Właśnie dlatego, że jest to okres w którym dzieci jeszcze c h c ą  rozmawiać z nimi. Przyjdzie czas, gdy będą uciekały do swoich rówieśników, a wówczas przepadnie szansa jakiegokolwiek kształtowania ich charakterów. Dzieci przedszkolne i szkolne są jeszcze na etapie poszukiwania kontaktu z rodzicami, którzy “wszystko wiedzą”. Tymczasem - paradoksalnie - właśnie w tym wieku ich rodzice zajęci są zarabianiem pieniędzy, aby spłacić mieszkanie, kupić meble, utrzymać samochód - wszystko dla dobra swoich pociech. Brakuje jednak tego, co najważniejsze: o b e c n o ś c i. Czas wakacyjny i urlopowy daje okazję do “nadrobienia” niejako tych zaległości. Warto z dziećmi po prostu pobyć. Przy czym nie jest ważne, czy będzie to wyjazd na Mazury, odwiedziny babci na wsi, czy po prostu wypad do lasu. Ważne, aby po prostu pobyć ze sobą.
   Przy tej okazji warto przypomnieć sobie co pisał niegdyś Ojciec Święty Jan Paweł II do młodych całego świata. wskazywał, że nie wolno zaniedbywać żadnej okazji do poznawania Boga, a jedną z nich jest kontakt z przyrodą. Wiemy przecież, że on sam bardzo wiele czasu spędzał kontemplując piękno przyrody. I to nie tylko górskich pejzaży. Wiemy przecież, że były też Mazury, Bory Tucholskie itd. Kontemplacja przyrody stwarza niepowtarzalną okazję do zadziwienia się nad pięknem stworzonego przez Boga świata. Wspaniałość stworzenia świadczy o wielkości Stwórcy. W ten sposób można przeżyć fantastyczne rekolekcje! Tak zbliżajmy się do Boga i do siebie nawzajem.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku