Licznik odwiedzin: 10153493
Dlaczego Alpha?
Dlaczego Alpha?
Gosia
2018-03-04

 Swoją Alphę przeżyłam kilka lat temu w Gdańsku. Byłam świeżo po przeprowadzce to Trójmiasta i poszłam tam tylko po to, by poznać ludzi. Okazało się, że dostałam tam znacznie więcej. Alpha to cykl 10 spotkań dotyczących podstawowych tematów związanych z wiarą chrześcijańską. Każde spotkanie odbywa się według określonego schematu: najpierw jest kolacja, potem wykład, a na końcu dyskusje w małych grupach. To, za co najbardziej cenię Alphę, to właśnie ta dyskusja. Na Alphie można zadać naprawdę każde pytanie o to, co z pozoru oczywiste (Czy Biblia jest wiarygodna? Dlaczego Jezus umarł?). Można się nie zgadzać, mieć wątpliwości, szukać, dopytywać.

    Atmosfera i ludzie, którzy to prowadzili sprawili, że nie mogłam się doczekać kolejnych poniedziałków. Ta przestrzeń na to, by być sobą i mówić szczerze jest tak wielka, że ktoś, kto tego nie przeżył, może nie uwierzyć:) Tak było w Gdańsku. I choć poznałam tam przyjaciela oraz dobrych znajomych, to najważniejsze wydarzyło się na weekendzie Alpha . Doświadczyłam tam tego, że wiara nie musi być tylko tradycją, ale może być konkretnym doświadczeniem. 

   Jeśli szukasz, pytasz, chcesz czegoś więcej - przyjdź i zobacz. Może Ci się spodoba? Bardzo polecam! :) Zaczynamy już 9 kwietnia o 19.00!  

Czwartek
20 czerwca 2019
Boże Ciało
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Regina i Kazimierz Zalewscy oraz Czesława i Tadeusz Warda
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św.
Intencja: + Bogusław Arkuszewski (greg. 20.)
13:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Stefan Socha, Brunon i Teresa Tylman oraz zmarli z rodziny
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Ojciec Jan Piepke (8. r. śm.), Leokadia i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku