Licznik odwiedzin: 10150207
Zbawienie przyszło przez krzyż - czyli Droga Krzyżowa dla dzieci
Zbawienie przyszło przez krzyż - czyli Droga Krzyżowa dla dzieci
Anna Maszke
2019-03-31

 Przecież piątek popołudniu to już zawsze jest taki luz, trochę bez obowiązków, a tu jeszcze Droga Krzyżowa.

- A ile to trwa?

- Pół godziny. 

- A czy to tyle, co Msza?

- Nie - krócej... itd..

- Ale mamo po co????

   No właśnie - Drodzy Rodzice - po co w dzisiejszych czasach prowadzić dzieci na Drogę Krzyżową???   Bo jest taki Ktoś, kto Ciebie, dziecko, ukochał najbardziej na świecie. Bo jest taki Ktoś, kto naprawił moje i twoje błędy. Bo krzyż to taki znak Miłości...

   On pójdzie tą Drogą Krzyżową sam również dzisiaj. Nie obrazi się, nie wypiszę Cię ze swojej grupy, ale bardzo by chciał żebyś Ty też tam był... Bo to jest ważne dla Ciebie...   No właśnie, dziecko... dla Ciebie!
    Jeżeli chcesz mnie naśladować...   Jak nauczyć dzieci pracy nad sobą, nad swoimi słabościami, grzechami? Jak pokazać, że życie jest drogą wzrastania, rozwoju, przekraczania samego siebie?   

    Drogi Rodzicu, chcesz PEŁNI ŻYCIA dla swojego dziecka? To prowadź je lub motywuj, żeby poszło w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci.

   Dzieci są ważne, mądre i bardzo dużo rozumieją... Mój mąż twierdzi, że każde dziecko studiuje psychologię na własnych rodzicach. I coś w tym jest. Możemy sto razy powtarzać żeby się zmieniły - szybko się na to uodparniają, ale naszym zadaniem jest pokazanie im drogi  przemiany. I tu z pomocą, nam chrześcijanom, przychodzi Droga Krzyżowa, - świadome branie swoich ma-łych krzyży, upadków, którym dzieci tak szybko starają się zaprzeczyć. To pomoc, wsparcie i obecność Maryi. Droga rozwoju, droga upadków, droga do PEŁNI ŻYCIA.
  No i do tego rozważania Drogi Krzyżowej księdza. Rodzicu nie jesteś sam!
   W piątek o godzinie 17.00 w naszym cudownym Kościele Jezus Chrystus weźmie swój/mój Krzyż na swoje ramiona. Przyjdziesz??? Może weźcie ze sobą swój mały, domowy krzyż, żeby zobrazować dzieciom, że to one są również bohaterami tej Drogi Krzyżowej...


   Drugie piątkowe popołudnie Wielkiego Postu w naszym domu. Pada hasło: 

- MAMO, PAMIĘTASZ? DZISIAJ JEST DROGA KRZYŻOWA ... IDZIEMY ... BO SIĘ SPÓŹNIMY :))) 

   Jezu Chryste,  powierzam Ci moje dzieci i wszystkie dzieci naszej parafii, prowadź i wspieraj je na ich drodze  i doprowadź do ... PEŁNI ŻYCIA. Amen. 

Środa
19 czerwca 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Bogusław Arkuszewski (greg. 19.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku