Licznik odwiedzin: 12756742
Łzy bezsilności
Łzy bezsilności
2019-04-07

  Łzy bezsilności płyną nieraz po zoranych zmarszczkami twarzach staruszek czy staruszków nie potrafiących nawet modlitwą i postem przełamać oporu serc swoich dzieci czy wnucząt oddalających się od Boga. To bardzo często ludzie, którzy pod względem materialnym niczego się nie dorobili, za to wspomnienia przeszłości zawierają wojenną tułaczkę, utratę bliskich, głód panoszący się w tamtym czasie i ogromny wysiłek odbudowy kraju, gdzie praca (często ponad siły) nawet nie mogła być odpowiednio nagrodzona. Uspokajać ich może jedno: zawsze starali się być blisko Boga, Jemu ufać, służyć chętnie i z całego serca. Tę prostą wierność nagradza dziś Pan Bóg wyobrażeniem swego uśmiechu dla nich. Ze spokojem więc myślą o odejściu i nawet odważają się nieśmiało przywoływać ten dzień w swych modlitwach. To zaś, co spokoju nie daje, to postawa potomków, którzy może nawet nie występują przeciwko Bogu, ale też nie kochają Go jak należy. Co zrobić? Zachęty, perswazje i prośby, połączone z wilgotnieniem oczu, wydają się być bezskuteczne.

   Niestety, to jednak nic nowego. Diabeł - jeśli nie może (bo istotnie nie może) boleśnie dotknąć Boga, usiłuje ból zadać Jego potomstwu. Tak, mafijne i gangsterskie metody polegające na okaleczaniu czy zabijaniu członków rodziny „niepokornych\" - tam właśnie mają swoje źródło. Cierpień Chrystusa w Ogrójcu nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Cóż Nim tak targało? Jaka boleść? - Niewierność tak wielu ukochanych istot, które z powodu oddalenia się od Boga porwane zostaną przez najgorszą z band, mającą - mimo kłamliwych obietnic - tylko jedno do zaoferowania: nigdy nie kończące się cierpienie. A przecież udziałem każdego z nich miało być niewyobrażalne szczęście... Dlaczego się sprzeciwiają? Dlaczego nie myślą? Dlaczego chcą ginąć?! 

   Taką świadomość trudno przecierpieć nawet Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pozostaje bolesne uczucie zdradzonej miłości, ból i łzy - łzy bezsilności. Krwawe łzy. 

Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku