Licznik odwiedzin: 16864432
Pierwsze piątki miesiąca
Pierwsze piątki miesiąca
2020-02-09

   Im częściej z tego zabiegu korzystamy, tym atrakcyjniejszą staje się  dusza. I nie chodzi tu o wyczucie spirytualnej estetyki, bo są przecież osoby, których i w materialnym świecie nie przeraża drobny bałagan, innym absolutnie nie przeszkadza bałagan obiektywny, jeszcze zaś inni czują się niepewnie w zbyt uporządkowanym i sterylnym otoczeniu. Ale wciąż nie o ten rodzaj wrażliwości tu chodzi. W zakresie życia duchowego bowiem (a analogia do świata materialnego może ułatwić zrozumienie problemu) tolerowanie u siebie grzechu, czyli nieporządku duchowego, może prowadzić wręcz do zagrożenia życia - w tym wypadku wiecznego. Duchowy bałagan bowiem tworzy coś w rodzaju odpadów radioaktywnych, do których usunięcia potrzeba specjalnej firmy i specjalnego instrumentarium. Po ludzku rzecz biorąc, to rzecz niewykonalna. Owszem, od lat podejmowane są próby na gruncie psychologii, by towarzyszyć człowiekowi przez grzech sponiewieranemu. Można w ten sposób próbować oswoić grzech, przyzwyczajać do niego, zmieniać jego znaczenie, a ostatecznie próbować zrzucić winę na otoczenie: bo to już w domu rodzinnym..., bo surowy ojciec... itd.

    To droga donikąd. Pan Jezu powiedział: Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. Cóż to oznacza w tym wypadku? Należy po prostu przyznać się do winy, odważnie przyjąć na siebie odpowiedzialność i poprosić o przebaczenie. Tym bardziej, że nic to nie kosztuje. Wszystkie koszta pokrył (zdecydowanie wcześniej) nasz Zbawiciel: krwią swoją zapłacił za nasze niewierności. Dlatego właśnie, dysponując tak wielkim kapitałem, który powierzył Kościołowi, zachęca nas do troski i duchowe piękno. Każda spowiedź jest na podobieństwo wizyty w salonie urody - w tym wypadku duchowej. Dusze uwolnione od grzechów są niejako lżejsze i łatwiej im poruszać się w tym świecie dla pomnażania dobra. Wyposażane zaś za każdym razem w nową porcję łaski, są też silniejsze i łatwiej im realizować Boże plany.

    Pierwsze piątki zaś zyskały dodatkowe obietnice od naszego Pana. Są rodza-jem duchowego ubezpieczenia na wieczność. Kto przez kolejnych dziewięć piąków miesiąca... Znamy to. Dlaczego więc tak mało z tego korzysta? 

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku