Licznik odwiedzin: 18018550
Tak blisko październik
Tak blisko październik
ks. diakon Dariusz
2010-09-26
Zbliża się miesiąc październik, miesiąc szczególny, bo poświęcony Matce Bożej. To w tym miesiącu wielu katolików gromadzi się na modlitwie różańcowej, by prosić naszą ukochaną Matkę o wsparcie i opiekę. A kto szczerze i całym sercem prosi, otrzymuje.
Ilekroć Maryja chciała przekazać światu swoje orędzie, zjawiała się wybranym ludziom (najczęściej dzieciom) z różańcem w ręku i usilnie zachęcała do jego odmawiania. Tak było w Lourdes w 1858 r., tak było i w Fatimie w 1917 r. Zapewniała, że modlitwa różańcowa jest Jej szczególnie miła, a dla nas bardzo skuteczna. Wyrosła ona z Ewangelii i jest jej streszczeniem.
   Jan Paweł II przypominał, że Matka Chrystusowa podczas licznych objawień w dziewiętnastym i dwudziestym stuleciu, a przede wszystkim w Lourdes i w Fatimie, usilnie zachęcała do tej formy modlitwy kontemplacyjnej, jaką jest różaniec. Od mych lat młodzieńczych modlitwa ta miała ważne miejsce w moim życiu duchowym - pisze Jan Paweł II. - Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy. Dwadzieścia cztery lata temu, 29 października 1978 roku, zaledwie w dwa tygodnie po wyborze na Stolicę Piotrową, tak mówiłem, niejako otwierając swe serce: "Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem".
   Kult Matki Bożej jest również widoczny w naszej parafii, o czym świadczy istniejących pięć róż różańcowych! Matka Boża cieszyłaby się zapewne i z większej liczby jej różańcowych czcicieli. To przecież takie proste: codziennie jedna zaledwie dziesiątka różańca. Odmówić ją można nawet w drodze do szkoły... Dlatego zapraszamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

   Tradycją nie tylko polskich rodzin w miesiącu październiku było odmawianie różańca we wspólnocie rodzinnej. Warto by wrócić do tego zwyczaju i choćby jedną dziesiątkę różańca odmawiać. Z modlitwy różańcowej płynie siła rodziny. Jakże ważne jest świadectwo rodziców wspólnie modlących się z dziećmi! To lekcja wiary, że każdy kto sercem kocha Maryję i modli się na różańcu, otrzymując w zamian wiele łask.

Środa
06 grudnia 2023
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 6.)
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku