Licznik odwiedzin: 12771303
Kto płaci?
Kto płaci?
2020-11-08

   Z grubsza wiadomo, że płaci Ten, kto zamawia, Ten, u którego pracuję, Ten, komu służę. Tu wchodzimy w głębszy nurt filozofii życiowej. Skoro św. Paweł mówi, że nikt z nas nie żyje dla siebie bo żyjemy dla Pana, to już wiemy, kto jest Pracodawcą, dla kogo pracujemy i... kto będzie płacił. Jaka to zapłata? Pójdźcie błogosławieni, weźcie w posiadanie królestwo przygotowane wam od założenia świata. Nie ma wątpliwości - to się opłaca! Jedynie perspektywa dla wielu zbytnio oddalona, dlatego powiadają Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Nie zadają sobie przy tym trudu, by odpowiedzieć na pytanie Kto za to płaci? i bez pardonu korzystają z życia pełnymi garściami, rozpychając się łokciami, prąc bez kolejki i zbyt często krzywdząc najsłabszych.

   Jak ma się zachować w takiej sytuacji człowiek wierzący, ufający Bogu? Gdyby skarżył się słowami psalmu 73, łatwo można by to usprawiedliwić (Swoją drogą warto przemedytować ten tekst w całości.) Pozazdrościłem (...) bezbożnym, ujrzawszy pomyślność grzeszników.  Dlaczego się skarży? Bo widzi niesprawiedliwość wołającą o pomstę do nieba: Ich usta zwrócone są przeciw niebu, a język ich pełza po ziemi.

          Dlatego lud mój do nich się zwraca i pije obfite ich wody.

   Reflektuje się jednak i znów wnika w Boże sprawy. Wówczas przychodzi światło: Doprawdy, na śliskiej stawiasz ich drodze i spychasz ich ku zagładzie. A potem jak straszny będzie ich koniec, gdy zginą strawieni lękiem. Snem po przebudzeniu będą, Panie,  gdy się ockniesz, odepchniesz ich jak majak senny.

   Tak pewnie będzie. By jednak takiego losu uniknąć, trzeba czujnie pytać: Kto za to płaci? Pan Jezus zalecał ostrożność, ostrzegając przed szatanem - księciem tego świata. Na ile go stać? Tu na ziemi ma dość wiele, ale nic swojego. Bo to wszystko kradzione! I przy pomocy tego kapitału chce jeszcze zwieść nieostrożnych, którzy nie rozumieją, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero po śmierci. Tam ów bankrut nie będzie miał już niczego do zaoferowania, poza własną niegodziwością i demoniczną żądzą dręczenia. Jedynie Bóg udowodnił, że kocha nas ponad życie i to, czego pragnie najbardziej, to nasze szczęście. Komuś takiemu warto zaufać. On odpłaci w wieczności. On ma z czego. 

Sobota
06 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Wynagrodzenie Niep. Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu
18:00 - Msza św.
Intencja: + Elżbieta Sturgulewska

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku