Licznik odwiedzin: 12970269
Radosne oczekiwanie
Radosne oczekiwanie
2020-11-29

   I choć zdarza się tak, że napięcie związane z oczekiwaniem jest bardziej ekscytujące od samego spotkania, to przecież nie w tym przypadku. Tu bowiem, choć wiemy Kogo się spodziewać i - mniej więcej - co może się z tym wiązać, to jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć zasięgu oddziaływania i rodzaju łaski, jaką ze sobą przyniesie. Tak budują się emocje. 

   Właśnie dlatego musimy być jak owe panny roztropne, które z płonącymi lampami (i zapasem oliwy w zbiornikach) oczekują... Myliłby się ten, kto uważa, że może sobie pozwolić na oczekiwanie bierne. Tego Oblubieniec tolerować nie będzie.

    Jakieś doświadczenie w zakresie przeżywania adwentu każdy z nas posiada. Tyle, że jest on tym razem całkowicie inny od poprzednich. Przede wszystkim nie można tak licznie gromadzić się na Mszach św. roratnich. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by część wiernych - niejako w zamian - „zasiliła\" wieczorne Eucharystie. Znany jest cały zestaw wyrzeczeń i umartwień, które nie tylko ascetyczny zawierają wydźwięk, ale i charytatywny: odmówienie sobie czegoś (na przykład oglądania telewizji) powinno się przełożyć na ofiarowanie tego dobra innym (czas poświęcony rodzinie). Zakup świec wigilijnych Caritas-u jest wyzbyciem się pewnej cząstki dobra materialnego dla realizacji większego - pomocy udzielonej ubogim. Temu samemu celowi służy przygotowanie świątecznej paczki aniołkowej czy podzielenie się żywnością z potrzebującymi. Ponad tym wszystkim winien unosić się duch tęsknoty za Bogiem, czyli intensywniejsza modlitwa i lektura duchowa. 

Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku