Licznik odwiedzin: 16864708
Tydzień Biblijny
Tydzień Biblijny
2021-04-18

    Epidemia koronawirusa ograniczyła mocno zwykłe przedsięwzięcia, które pozwalały nadać bardziej uroczysty ton obchodom tego dnia. Od czterech lat był on jednocześnie Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Tym razem zmuszeni jesteśmy celebrować obecność Boga pośród nas w Żywym Słowie tak, jak na to pozwalają warunki. Różne stacje telewizyjne i radiowe będą propagowały Ewangelię według św. Marka, w wykonaniu znanych osób. Na przykład członkowie Stowarzyszenie KACK Mały Kack razem z Caritas Archidiecezji Gdańskiej zapraszają dziś na wspólnotowe czytanie Pisma św.

   Rozpocznie się ono o godzinie 12:00 modlitwą Regina Coeli w łączności z Papieżem Franciszkiem i całym Kościołem. Modlitwę poprowadzi ks. bp Wiesław Szlachetka, Przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Ksiądz Biskup przeczyta również pierwszy fragment Słowa Bożego. Czytana będzie Księga Dziejów Apostolskich oraz Psalmy. Czytaniu Słowa Bożego towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu Cezarego Paciorka. Wszystko zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 i błogosławieństwem. (link do bezpośredniej transmisji: https://youtu.be/6I-GJLXNk8I a także linki do wydarzenia: https://fb.me/e/1e6dt89jY oraz https://kackmalykack.pl/c13i48/kalendarium-kack-czyta-w-ramach-akcji-narodowego-czytania-slowa-bozego.html 

   Zachęcamy też nie tylko do osobistego sięgania po Pismo Święte, ale rodzinnego celebrowania obecności Pana Boga wśród nas w Jego Słowie. Znajdźmy miejsce, gdzie może być przez najbliższy tydzień eksponowana Księga Pisma Świętego i - na ile to możliwe - czytajmy ją w gronie najbliższych każdego dnia (na przykład przed snem). 

   Głęboko wierzymy, że Słowo Pana jest światłem dla naszych stóp danym nam zwłaszcza na czas wędrówki przez ciemne doliny lęków i niepewności. Ten czas stanowi doskonałą okazję do skorzystania z tej pomocy. 

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku