Licznik odwiedzin: 16551622
Eucharystia daje życie
Eucharystia daje życie
2021-09-19

   Pod takim hasłem przeżywamy już drugi rok trzyletniego programu duszpasterskiego w Polsce, którego mottem na rok 2020/2021 są słowa: Ojciec Mój da wam prawdziwy chleb z nieba. (J 6,32) Pierwszą niedzielą kolejnego adwentu rozpoczniemy trzeci rok tego cyklu pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. Wszystko to jednak nakierowane będzie wciąż na największy ze skarbów, jakie w posiadamy w Kościele - Najświętszy Sakrament.
   Tyle zachęt, katechez, rekolekcji i programów duszpasterskich! Czy to coś zmienia w naszym życiu? Ilu wiernych uczestniczy w niedzielnych Eucharystiach, nie mówiąc o dniach powszednich. Nieliczni tylko przychodzą na adoracje Najświętszego Sakramentu w pierwsze czwartki i piątki oraz w dni powszednie przed wieczorną Eucharystią. Pan Jezus niepotrzebny?
   Tymczasem - jak donosi KAI - podczas trwającego w Budapeszcie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego znalazł się czas na świadectwo, którym podzieliła się misjonarka Barbara Heil. W godzinnym przemówieniu przedstawiła historię swojego życia, w którym doświadczyła nawrócenia na katolicyzm. Po latach pracy jako misjonarka protestancka spotkała katolików, których postawa i życie odmieniły jej dotychczasowe przekonania. Zainspirowały ją także pisma św. Teresy z Avila. Ostatecznie, zaproszona została przez znajomego księdza na konferencję w Filadelfii, której część modlitewna odbywała się w kościele. Tam przyglądała się liturgii, o której wcześniej czytała.
   Ostatniego dnia konferencji odbywała się procesja z Najświętszym Sakramentem. Pomyślałam, że to brzmi bardzo "katolicko", niebezpiecznie "katolicko". Postanowiłam stać z tyłu i z zamkniętymi oczami się modlić oraz wielbić Boga po swojemu. W pewnym momencie poczułam olbrzymie poruszenie emocjonalne; choć nadal wznosiłam ręce do Boga, nogi ugięły się pode mną, zaczęłam płakać. Gdy otworzyłam oczy, zobaczyłam naprzeciw siebie księdza trzymającego monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Wtedy nie miałam pojęcia, czym była monstrancja ani procesja eucharystyczna. Nie miało to jednak znaczenia, bo po prostu wiedziałam, że w tym momencie stoi przede mną sam Jezus Chrystus - wspominała Heil.
   Czy takie świadectwo jest w stanie coś w nas zmienić?

Czwartek
30 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Adrianna Pek i Regina Ziewiec
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 30.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku