Licznik odwiedzin: 16864373
Jak to zrobić?
Jak to zrobić?
2022-01-16

   Co ma zrobić człowiek, który na przekór współczesnej modzie ma właśnie ogromne pragnienie spotkania się z Bogiem i na dodatek chciałby, aby było to spotkanie najpiękniejsze - jak dobrze przygotowana randka? No, tak - przecież Eucharystia ma być spotkaniem miłości!
   Jak to zrobić? Gdyby skorzystać z analogii do randki, to najpierw trzeba by się do niej dobrze przygotować. Chodzi najpierw o psychiczne, a w zasadzie duchowe nastawienie. W tym celu dobrze jest zajrzeć do czytań, przewidzianych na konkretny dzień - by mieć czas na ich wcześniejsze przetrawienie. Nie bez znaczenia jest też również strój, jaki zakładamy - w końcu na spotkanie Miłości. Można też mówić o znalezieniu własnego - fizycznie - miejsca w kościele, w którym najłatwiej nam się skupić. No i pomodlić się o dobre przeżycie Tego Czasu.
   Przypatrując się jednak naszemu Panu, który potrafił najpiękniej jednoczyć się ze swoim Ojcem, wiemy, że przede wszystkim potrzebna jest stała dyspozycja, ćwiczona każdego dnia. Po prostu: musi On być w każdej naszej myśli, w każdym naszym działaniu. Na co dzień. Reszta zależeć już będzie od Niego - jeśli zechce i uzna nas za wystarczająco pokornych..

Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku