Licznik odwiedzin: 16532309
Warto poszukiwać
Warto poszukiwać
2022-01-30

  Podejmijmy próbę powrotu do tematu Eucharystii, a dokładnie do kwestii dobrego jej przeżywania. Ostatnio trafiłem na stronę internetową www.bosko.pl, a na niej ciekawy artykuł o tematyce poruszonej przed tygodniem - "Jak dobrze przeżyć Mszę św." Warto się nad nim zatrzymać.
   Wpadasz do kościoła minutę przed rozpoczęciem Mszy świętej i dziwisz się, że jesteś rozproszony? Podczas czytań błądzisz wzrokiem po obrazach w bocznych nawach, a na kazaniu układasz listę zakupów? Tak rozpoczyna swoje przemyślenia Kamil Łuczak, autor wspomnianego artykułu.
   Co więc trzeba zrobić? We wspomnianym artykule czytamy najpierw: Zrozum, że jesteś w niebie. Bo istotnie, przychodząc na Mszę św., realnie wkraczamy w sferę sacrum, która nie należy już do otaczającego nas świata, ze wszystkimi naszymi troskami i zmartwieniami, a także sukcesami - to jest już niebo... Trzeba tylko ku niemu się wychylić.
   Aby dobrze przeżyć Eucharystię, trzeba też się wysilić na skupienie i ciszę. Nie da się inaczej pojąć, że uczestniczymy w tych samych wydarzeniach, które miały miejsce dwa tysiące lat temu. Cisza jest naczyniem, które wypełnia Pan.
   Wysilając się tylko po ludzku, nie będziemy w stanie przebić się przez barierę sacrum. Należy więc poprosić Ducha Świętego o łaskę skupienia na czas trwania przy Chrystusie.
   Potrzeba ponadto pełnego zaangażowania serca i rozumu. Nawet w czysto doczesnych działaniach dopiero ono przybliża nas do sukcesu, a co dopiero gdy chodzi o sprawy Boże tak wielkiej wagi.
   Wreszcie winniśmy być na Mszy św. jak Maria, która siedziała u stóp swego Nauczyciela, słuchając, co ma nam do powiedzenia.

Niedziela
26 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ siostra Basia (56. r. śmierci) oraz Regina i Kazimierz Zalewscy
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Mirka z okazji urodzin
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Ewald Jokiel (z okazji 2. r. śm.) i zmarli z rodziny
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 26.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku