Licznik odwiedzin: 23048629
Tak, jak zwykle. Tak, jak zwykle...
Tak, jak zwykle. Tak, jak zwykle...
2022-04-03

   Dlatego, biorąc pod uwagę, że Wielki Tydzień rozpoczyna się dopiero Niedzielą Palmową, czyli za tydzień, warto już teraz obudzić w sobie myślenie strategiczne i dokładnie zaplanować ten nadchodzący czas.

    Po pierwsze uświadomić sobie trzeba, że Święta nie są jedynie dwoma dniami wolnymi od pracy - dniem Zmartwychwstania i następującym po nim poniedziałkiem. Święta rozpoczynają się w Wielki Czwartek. Właśnie tak. Bo i sam Pan Jezus rozpoczął świętowanie właśnie w ten dzień, zapraszając apostołów do świątecznego stołu. Dla nas zaś wielkoczwartkowy wieczór jest czymś więcej niż samą Mszą św., w której wypada uczestniczyć. Wtedy po raz pierwszy padły słowa: Czyńcie to na Moją pamiątkę. I rzeczywiście od tej pory trwa nieustanna Ofiara Syna Bożego, składana Ojcu w niebie. Potem zaś okazja do trwania na modlitwie z cierpiącym Jezusem w Ciemnicy - do północy we czwartek i przez cały piątek, do ceremonii wieczornych. Po nich zaś znów będzie Pan Jezus czekał na nas w Najświętszym Sakramencie przy Grobie Pańskim - całą noc i przez całą sobotę, aż do ceremonii Wigilii Paschalnej. To tam dokonują się największe cuda i tam otrzymujemy największe łaski.

    Dlatego tak ważne jest, by wszystko to, co można zrobić wcześniej, przygotować już w tym tygodniu: życzenia, porządki, pranie, prasowanie... Aby nie było tak, że Pan Jezus znów przebywa w towarzystwie, do którego zdążył się już przyzwyczaić. On czeka na każdego i każdą z nas! Nie zawiedźmy Go. To się opłaci. 

Wtorek
16 kwietnia 2024
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Bebłociński (20. r. śm.) i rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku