Licznik odwiedzin: 12761688
Amnestia!
Amnestia!
2010-11-21

Jaka amnestia? Co z amnestią? Po co ten wykrzyknik?  Niech cieszą się nią przestępcy - jeśli mogą nią być objęci, ale nie my - porządni ludzie...

   Zaraz... A nie przytrafiło się nikomu z nas zalegać z podatkiem, zapłatą raty, czynszu itp? Może tak, może nie, ale z pewnością każdy byłby rad, gdyby zaniechano wobec niego egzekwowania odsetek. Odsetek, bo przecież nie samej spłaty. Albo wyobraźmy sobie sytuację, gdy ktoś na przykład wznoszący nowy dom, otrzymał z hurtowni materiałów budowlanych pismo tej lub podobnej treści:
   Uprzejmie przypominamy o upłynięciu prolongowanego już terminu spłaty za pobrane materiały budowlane. Prosimy o niezwłoczne dokonanie wpłaty na konto..... W przypadku niespełnienia powyższej prośby będziemy zmuszeni wkroczyć na drogę sądową.
   Tu jednak pojawia się dziwny dopisek: Informujemy jednak, że w związku z obchodzonym właśnie 40-leciem istnienia naszej firmy istnieje możliwość całkowitej redukcji zadłużenia pod warunkiem osobistego stawienia się w naszym biurze i podpisania kontraktu o dalszej współpracy.
   Było coś takiego? Może. - jak powiedział poeta - Ja to jednak między bajki włożę. Chociaż... niekoniecznie! Odpust - to jest właśnie to! Pan Bóg jest gotów na totalne darowanie wszystkich naszych długów (z okazji uroczystości Chrystusa Króla...) Potrzeba tylko osobistego stawienia się w kościele i podjęcia zobowiązania o dalszej współpracy... Tylko tyle. Zależy nam choć trochę?

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku