Licznik odwiedzin: 17991261
Naśladować Chrystusa
Naśladować Chrystusa
2023-10-15

   Książeczkę pod podobnym tytułem wydał dawno temu Tomasz a Kempis. Na niej wielu budowało swoją pobożność i wrażliwość religijną - między innymi Karol Wojtyła, późniejszy papież, a dziś święty.

   Tak byśmy chcieli poznać Chrystusa, zachwycić się Nim i naśladować Go... Tak, jak czynili to pierwsi chrześcijanie. Zachwycili się Jego postawą i nauczaniem, ale pełnia zachwytu ogarnęła ich po Zmartwychwstaniu: powrócił, jak był obiecał, ukazywał się im i trwał przy nich, obiecując innego Pocieszyciela, gdy sam odejdzie do nieba. Po tym doświadczeniu byli gotowi iść za Jego wskazaniami nawet na śmierć, a nawet więcej: pragnęli owej męczeńskiej śmierci, jak choćby św. Teresa Benedykta od Krzyża.

   Pytanie: Czy ja podobnie zachwyciłem się Panem Jezusem? Chcielibyśmy tego, ale nie bardzo wiemy, jak tego dokonać, jak to zrobić. Przecież czytanie o Nim to za mało, wybranie się do jakiegoś muzeum Jemu poświęconemu - też nie wystarczy. Aby kogoś pokochać, potrzeba relacji, spotkań i rozmów. To z nich rodzi się zachwyt, przywiązanie i miłość. Przecież sam Pan Jezus powie-dział: Kto uwierzy i chrzest przyjmie, będzie zbawiony. Większość z nas została najpierw ochrzczona, a potem dopiero zgłębiała (albo i nie) swoją wiarę. Jest więc nieco trudniej. Wiadomo - gdy ktoś musi sam zarobić na mieszkanie czy samochód, nie tylko długo zastanawia się nad najlepszym wyborem, ale też docenia owoc swoich wysiłków. Inaczej jest, gdy ktoś otrzymuje tego rodzaju prezent, nawet jeśli to auto czy dom po rodzicach - nie będzie zdolny docenić wartości tego daru. Dlatego i my, chcąc naśladować naszego Pana, winniśmy wszystko robić, by nawiązać relacje z Bogiem przez modlitwę i adorację.

Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku