Licznik odwiedzin: 25767357
Serce Najświętsze
Serce Najświętsze
2024-06-02

    Od XVII wieku nabożeństwo do Serca Pana Jezusa staje się własnością ogółu wiernych i całego Kościoła m. in. za sprawą św. Jana Eudesa, który nie tylko ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi ułożył oficjum i Mszę świętą ale też czynił, co mógł dla szerzenia tego zbawiennego nabożeństwa. Dlatego nazwano go ojcem tego typu pobożności.

   Główna jednak zasługa w rozpowszechnieniu nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa przypada skromnej zakonnicy, wizytce z klasztoru w Paray-le-Monial, św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690). 27 grudnia 1673 roku Małgorzata otrzymała łaskę spoczęcia na Sercu Jezusowym. Pan Jezus rzekł do niej: Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami.

    Drugie objawienie miało miejsce na początku roku 1674. Pan Jezus ponownie objawił Małgorzacie swoje Serce i wymienił dobrodziejstwa i łaski, jakie przyrzeka czcicielom swojego Serca. To nabożeństwo - pisze św. Małgorzata - jest ostatnim wysiłkiem Jego miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w ostatnich czasach. Wśród różnych form czci Pan Jezus zażądał także czci  wizerunków swojego Serca. 

Środa
19 czerwca 2024
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: + Andrzej Dymitrów (greg. 19.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku