Licznik odwiedzin: 12785552
Wartość niedoceniana
Wartość niedoceniana
2011-02-20

Każdy z nas - z łaskawości Boga - ma ogromny przywilej spotykania się z Nim na rozmowie, którą zwykliśmy nazywać modlitwą. 

Św. Teres od Dz. Jezus mawiała, że modlitwa to królowa, która ma zawsze wolny przystęp do króla i otrzymuje wszystko, czego żąda. To zwłaszcza jest naszym przywilejem, że nie musimy starać się o audiencję u tak Wielkiej Instancji jaką jest sam Bóg, ale mamy pewność, że w każdej chwili będziemy przezeń przyjęci. Tu pewnie budzą się wspomnienia wizyt u rozmaitych prezesów, naczelników inspektorów czy prezydentów, z takim trudem wystarane, z konieczności krótko trwające, a efekt ich czasem był dosłownie żaden.
   Nijak nie da się porównać z żadnym znaczącym wydarzeniem zaszczytu spotkania z Bogiem, a takiego dostępuje każdy z nas zwracając się do Niego w modlitwie. Przy tej okazji możemy jednocześnie nieskończenie wiele u Boga uprosić. Jakaż to ogromna łaska! Tym skuteczniejsza im więcej serc rozmodlonych jest w stanie zgromadzić.
   Najliczniejsza jednak modlitwa nie jest w stanie równać się z jedną choćby Ofiarą Mszy św. - gdyby nawet uczestniczyła w niej jedna osoba. Wartość Eucharystii wynika z doskonałości Ofiarodawcy, którym jest sam Bóg - Jezus Chrystus. Uczestnictwo zaś w niej przychodzi nam znów nazbyt łatwo. Może właśnie dlatego jest ona niewystarczająco doceniana. Odrębną z kolei kwestią jest możliwość zamawiania intencji mszalnych w dowolnych intencjach. To przecież znaczy, że sam Pan Jezus modli się do Ojca na przykład za naszych bliskich zmarłych i jako cenę ich wykupu po raz kolejny przedstawia swoją Krew. W ten sam sposób możemy prosić i dziękować, polecać swoje i naszych bliskich sprawy, akcentować rocznice urodzin, zaślubin i inne, czyniąc z tego co Najdroższe najcenniejszy prezent. Niestety niedoceniany. Czyżbyśmy nie rozumieli tego? Nie przywiązujemy wagi? Miejmy nadzieję, że jest inaczej. Pan Jezus zawsze będzie się ofiarowywał, ale dlaczego bez nas?
Poniedziałek
08 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Urszula i Jerzy Atemborscy
18:00 - Msza św.
Intencja: Dziękczynna z okazji 30 urodzin Tomasza, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku