Licznik odwiedzin: 12781051
Maj - czas Królowej Nieba
Maj - czas Królowej Nieba
2011-05-08
Pytanie o to, dlaczego akurat maj poświęcony jest Matce Bożej mogłoby być czymś niestosownym, nietaktownym. W czasie bowiem, gdy cała przyroda zdobi świat świeżością zieleni i tęczą kolorów na kwiatach, staje się jasnym, że jest to hołd nierozumnego stworzenia oddawany Stwórcy. Dobrze się dzieje, że w tym samym czasie rozumne stworzenie - człowiek - oddaje cześć Matce Stworzyciela, dekorując przydrożne kapliczki Jej poświecone, bądź przyozdabiając w szczególniejszy sposób Jej ołtarze w kościołach.

W niektórych domach stało się zwyczajem, że dla Matki naszego Pana przygotowuje się majowy kącik modlitewny - domową kapliczkę, gdzie wokół przyozdobionej i ukwieconej figurki czy obrazu zbiera się cała rodzina na modlitwę różańcową. To stwarza całkiem niepowtarzalny klimat, powoduje, że maj staje się dla nas wyjątkowym czasem poświęconym Królowej Nieba. Spełniamy wówczas zalecenie Pani Fatimskiej, aby odmawiać Różaniec oraz - co najważniejsze - wprowadzamy Ją do siebie jako kolejnego Domownika. Ile stąd może wyniknąć dobra, ile łask spłynąć - nie trzeba chyba mówić. Ze wspomnień wielu z nas wynika, że jeszcze tak niedawno świadomość tego była nieodłącznym atrybutem wielu mądrych rodziców, a odmawianie różańca świętego w rodzinach - zwyczajem powszechnym. Z nutą współczucia w głosie mówiono o rodzinach nie pielęgnujących tego zwyczaju: Nie wiadomo, co to za jedni - nie odmawiają różańca... Dziś raczej z podziwem zauważa się tych, którzy wspólnie różaniec odmawiają, zupełnie jakby to było czymś nadzwyczajnym. Dlaczego? Jestem przekonany, że tak naprawdę ten zwyczaj pielęgnuje wiele rodzin. Nie wstydźmy się do tego przyznawać, swoim przykładem umacniajmy i zachęcajmy innych, aby chwała Królowej Nieba rozszerzała się również dzięki nam.

Niedziela
07 marca 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Wacława Skorupińska (w rocznicę śmierci)
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: W 25. r. śmierci Mamy Anastazji - o życie wieczne dla Niej oraz Ojca Józefa, Braci: Franciszka i Tadeusza, siostry Anny, Bratanicy Danuty oraz męża Henryka Januszewskiego
Intencja: ++ Kazimierz wraz z rodzicami i rodzeństwem
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Wiktoria Staszak (10. r. śm.), Jan, Karol i zmarli z rodziny
Intencja: + Michał Domin
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Bogumiła i Stanisław Chrzanowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku