Licznik odwiedzin: 12743232
Madrid 2011, czyli spotkanie Żywego Kościoła w Hiszpanii
Madrid 2011, czyli spotkanie Żywego Kościoła w Hiszpanii
Ania
2011-09-04

W tym roku było mi dane uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Madrycie. Momentem, który najbardziej utkwił mi w pamięci była sobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu z papieżem Benedyktem XVI. Po słowach papieża, aby spłynęła na nas rosa Bożej Miłości, rozpętała się burza. Niezwykłe było to jak bardzo czytana Ewangelia pasowała do tej scenerii. To był fragment z Ewangelii według św. Jana (15,1-7), w którym Pan Jezus mówi, że Ojciec OCZYSZCZA latorośl, aby przynosiła obfitszy owoc.

Boża Opatrzność czuwała również, bo burza szalała dookoła, a nie nad lotniskiem, gdzie byliśmy. Bóg również zatroszczył się o nas, bo po nawałnicy włączył wielką suszarkę - zaczął wiać tak ciepły i łagodny wiatr, że po 15 minutach wszystkie nasze rzeczy  były suche. Wówczas przypomniał nam się fragment z Księgi Proroka Izajasza, gdzie jest napisane, że Bóg nie przyszedł do proroka w wichurze, trzęsieniu ziemi czy ogniu, ale w lekkim powiewie wiatru  tak jak do nas! Mogliśmy również doświadczyć tego, co śpiewała nasza grupa podczas ulewy:
   Jesteś blisko mnie, Tęsknię za Duchem Twym./ Kocham kroki Twe i wiem jak pukasz do drzwi. /Przychodzisz jak ciepły wiatr. Otwieram się i czuję znów, że:/ Twoja miłość jak ciepły deszcz, / Twoja miłość jak morze gwiazd za dnia. / Twoja miłość sprawia, że Nieskończenie dobry Święty Duch Ogarnia mnie.
   Cały ten wyjazd był niezwykle pięknym doświadczeniem. Mogłam poczuć to, że choć wszyscy pochodziliśmy z różnych części Polski i świata, mamy różne kultury, różne historie, to tak naprawdę jesteśmy dziećmi tego samego Ojca. Stanowimy Mistyczne Ciało, w którym  Jezus jest Głową, a my jego członkami. On jest tym spoiwem, które łączy tak różne osoby i tworzy z nich cudowną wspólnotę.

   Za to wszystko: CHWAŁA PANU!

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku