Licznik odwiedzin: 16558403
Madrid 2011, czyli spotkanie Żywego Kościoła w Hiszpanii
Madrid 2011, czyli spotkanie Żywego Kościoła w Hiszpanii
Ania
2011-09-04

W tym roku było mi dane uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Madrycie. Momentem, który najbardziej utkwił mi w pamięci była sobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu z papieżem Benedyktem XVI. Po słowach papieża, aby spłynęła na nas rosa Bożej Miłości, rozpętała się burza. Niezwykłe było to jak bardzo czytana Ewangelia pasowała do tej scenerii. To był fragment z Ewangelii według św. Jana (15,1-7), w którym Pan Jezus mówi, że Ojciec OCZYSZCZA latorośl, aby przynosiła obfitszy owoc.

Boża Opatrzność czuwała również, bo burza szalała dookoła, a nie nad lotniskiem, gdzie byliśmy. Bóg również zatroszczył się o nas, bo po nawałnicy włączył wielką suszarkę - zaczął wiać tak ciepły i łagodny wiatr, że po 15 minutach wszystkie nasze rzeczy  były suche. Wówczas przypomniał nam się fragment z Księgi Proroka Izajasza, gdzie jest napisane, że Bóg nie przyszedł do proroka w wichurze, trzęsieniu ziemi czy ogniu, ale w lekkim powiewie wiatru  tak jak do nas! Mogliśmy również doświadczyć tego, co śpiewała nasza grupa podczas ulewy:
   Jesteś blisko mnie, Tęsknię za Duchem Twym./ Kocham kroki Twe i wiem jak pukasz do drzwi. /Przychodzisz jak ciepły wiatr. Otwieram się i czuję znów, że:/ Twoja miłość jak ciepły deszcz, / Twoja miłość jak morze gwiazd za dnia. / Twoja miłość sprawia, że Nieskończenie dobry Święty Duch Ogarnia mnie.
   Cały ten wyjazd był niezwykle pięknym doświadczeniem. Mogłam poczuć to, że choć wszyscy pochodziliśmy z różnych części Polski i świata, mamy różne kultury, różne historie, to tak naprawdę jesteśmy dziećmi tego samego Ojca. Stanowimy Mistyczne Ciało, w którym  Jezus jest Głową, a my jego członkami. On jest tym spoiwem, które łączy tak różne osoby i tworzy z nich cudowną wspólnotę.

   Za to wszystko: CHWAŁA PANU!

Piątek
31 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Józef Szczypior (z okazji urodzin i imienin)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania Głowacka (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku