Licznik odwiedzin: 12746634
Roraty
Roraty
2011-11-27

   Jakież było zdziwienie owych młodych ludzi, gdy wyrwani ze snu niemalże w środku nocy, jeszcze z "śpiochami" w oczach, wchodzili do przyciemnionej świątyni i... (pierwsze podejrzenie, że to może sen?) trzeba było szukać miejsc siedzących! Ile tam ludzi! Tak wcześnie rano! O której oni wstawali? Któryś z wikariuszy próbował tłumaczyć, że w sobotę zawsze jest nieco mniej ludzi, bo głównie uczniowie nawalają - w pozostałe dni przed szkołą łatwiej im do kościoła skręcić, a w sobotę po prostu śpią... To wyjaśnienie podobno jedynie zagmatwało sprawę.
   A tak poważnie, to przypominam sobie sytuację sprzed lat siedemnastu, gdy zajęte były dosłownie wszystkie miejsca siedzące, łącznie z chórem i balkonami, typowymi dla neogotyckich, poprotestanckich kościołów. Wówczas orszak małych dzieci z lampionami tworzyło około osiemdziesięcioro maluchów. Tego nawet już tam nie ma. Wciąż jednak pozostaje tradycja i wciąż jeszcze bardzo wielu za punkt honoru poczytuje sobie nieprzerwany udział we wszystkich nabożeństwach roratnich.
   Jakże bardzo chciałbym, aby i u nas powrócić do tego, co bez cienia wątpliwości było również specyfiką Małego Kacka. Dlatego między innymi przesunięcie godziny Mszy św. roratniej - chociaż nie na 6.00, to przecież tak ustaloną, aby i gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich, a może nawet ich pracujący rodzice, jeśli nie pracują od wczesnego świtu, mogli dotrzeć na to spotkanie z Chrystusem u boku Najświętszej Matki. Oby nas było jak najwięcej! Trudno nam będzie pod względem frekwencji zawstydzić te parafie, w których tradycja adwentowa mocno jest ugruntowana i nie sposób sobie wyobrazić adwentowego dnia bez rorat, ale próbujmy. Pan Jezus czeka. Nie zawiedźmy Go!

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku