Licznik odwiedzin: 12951068
Spotkania opłatkowe?
Spotkania opłatkowe?
2012-01-08

Nie mam nic przeciwko wspólnotowym spotkaniom w atmosferze Bożego Narodzenia. Takie jak najbardziej powinny się odbywać i to właśnie po Bożym Narodzeniu - przy śpiewie kolęd, być może przy kawie i herbacie, ale w żadnym wypadku nie należy tego nazywać wigilią, ani czynić z tego protezy wigilijnej wieczerzy.
   Coraz mniej śpiewa się kolęd, zresztą w ogóle coraz mniej w domach się śpiewa, dlatego właśnie okres kolędowy byłby dobry na zmianę. Trzeba by to wykorzystać i to właśnie jako alternatywę dla owych dziwnych "wigilii". Jak najbardziej właśnie teraz należałoby się spotykać przy świątecznych czy po- świątecznych stołach w gronie bliskich i przyjaciół, krewnych czy sąsiadów
- aby wielbić Pana Boga śpiewami ku czci Jego Narodzin. Byłoby pewnie dobrze, abyśmy również w naszych parafialnych wspólnotach - może po zakończeniu kolęd - też spotkali się na kolędowym śpiewaniu?

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku