Licznik odwiedzin: 16544380
Nasze pojednania
Nasze pojednania
2012-04-08

Zastanawiającym jest jednak, że z roku na rok jakby więcej wiernych korzysta z tej możli-wości. To empirycznie sprawdzone, chociażby na podstawie faktu wsparcia nas również tej nocy przez ks. Józefa. Spowiadał już od zakończenia ceremonii wielkopiątkowych aż do północy przy jednoczesnym pełnieniu dyżuru w drugim konfesjonale od godz. 21.00 przez ks. Łukasza. Zmiana w konfesjonale ks. Łukasza nastąpiła o godz. 23.00 i tam spowiedź trwała właściwie nieprzerwanie do godz. 0.30. Wynika stąd, że gdyby nie pomoc ks. Józefa spowiedź w naszym kościele musiałaby się zakończyć grubo po drugiej w nocy. Oczywiście to bardzo dobra wiadomość i rozbudzenie nadziei w nas - kapłanach na chętniejsze korzystanie z tej posługi sakramentalnej przez naszych parafian. Jasnym jest, że należy wziąć poprawkę na to, że atmosfera nocy niewątpliwie sprzyja "Nikodemowym rozmowom", a za takie z pewnością można uznać sakramentalne wyznanie grzechów, niejednokrotnie też prośby o rozwikłanie najrozmaitszych życiowych trudności.
   Kto w takim razie korzysta z owych nocnych spowiedzi? Ano, bardzo różnie to wygląda. Są bowiem i spowiedzi dwu, trzy i więcej - latków, ale są i te sprzed dwóch dni, tygodnia. Dlaczego? Prawdopodobnie bardzo różne są potrzeby różnych ludzi. Niektórzy po kilku ostatnich wielkopostnych dniach chcą jak najdoskonalej oczyścić się na pamiątkę obchodzenia Chrystusowego Zmartwychwstania, ale przecież i ci ze znacznie dłuższymi "zaległościami" chcą - czy to z poczucia obowiązku, czy też z przywiązania do tradycji - spotkać się z Chrystusem w Eucharystii w dniu Jego zwycięstwa.
   Samo pragnienie godne jest pochwały. Pamiętać jednak należy, że dobrze byłoby gdyby odzywało się ono częściej niż przepisowe "przynajmniej raz w roku". Być może kolejne spotkanie nastąpi więc niebawem?

Środa
29 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 29.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku