Licznik odwiedzin: 12744814
Nasze pojednania
Nasze pojednania
2012-04-08

Zastanawiającym jest jednak, że z roku na rok jakby więcej wiernych korzysta z tej możli-wości. To empirycznie sprawdzone, chociażby na podstawie faktu wsparcia nas również tej nocy przez ks. Józefa. Spowiadał już od zakończenia ceremonii wielkopiątkowych aż do północy przy jednoczesnym pełnieniu dyżuru w drugim konfesjonale od godz. 21.00 przez ks. Łukasza. Zmiana w konfesjonale ks. Łukasza nastąpiła o godz. 23.00 i tam spowiedź trwała właściwie nieprzerwanie do godz. 0.30. Wynika stąd, że gdyby nie pomoc ks. Józefa spowiedź w naszym kościele musiałaby się zakończyć grubo po drugiej w nocy. Oczywiście to bardzo dobra wiadomość i rozbudzenie nadziei w nas - kapłanach na chętniejsze korzystanie z tej posługi sakramentalnej przez naszych parafian. Jasnym jest, że należy wziąć poprawkę na to, że atmosfera nocy niewątpliwie sprzyja "Nikodemowym rozmowom", a za takie z pewnością można uznać sakramentalne wyznanie grzechów, niejednokrotnie też prośby o rozwikłanie najrozmaitszych życiowych trudności.
   Kto w takim razie korzysta z owych nocnych spowiedzi? Ano, bardzo różnie to wygląda. Są bowiem i spowiedzi dwu, trzy i więcej - latków, ale są i te sprzed dwóch dni, tygodnia. Dlaczego? Prawdopodobnie bardzo różne są potrzeby różnych ludzi. Niektórzy po kilku ostatnich wielkopostnych dniach chcą jak najdoskonalej oczyścić się na pamiątkę obchodzenia Chrystusowego Zmartwychwstania, ale przecież i ci ze znacznie dłuższymi "zaległościami" chcą - czy to z poczucia obowiązku, czy też z przywiązania do tradycji - spotkać się z Chrystusem w Eucharystii w dniu Jego zwycięstwa.
   Samo pragnienie godne jest pochwały. Pamiętać jednak należy, że dobrze byłoby gdyby odzywało się ono częściej niż przepisowe "przynajmniej raz w roku". Być może kolejne spotkanie nastąpi więc niebawem?

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku