Licznik odwiedzin: 12756582
Festyn Parafialny
Festyn Parafialny
2014-07-06

   Parafialny Zespół Caritas oraz Rada Dzielnicy Mały Kack we współpracy z Centrum Kultury, jak co roku przygotowali Festyn Parafialny. W sobotnie popołudnie na placu przy ulicy Wieluńskiej zebrali się mieszkańcy naszej dzielnicy i goście aby wziąć udział w wydarzeniu, które wspiera szczytną ideę finansowania letniego wypoczynku dzieci z naszej dzielnicy. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne, odbyły się konkursy dla najmłodszych, oraz pokaz sztuki walki jaką jest Capoeira . Tradycyjnie w rozstawionych na-miotach można było zjeść coś dobrego, dokonać zakupów na pchlim targu oraz wziąć udział w konkursie w którym nagrodą główną był telewizor 32-calowy. Dochód ze stoisk przeznaczony zostanie na letni wypoczynek dzieci.
   W ubiegłym roku imprezę przerwała ogromna ulewa, teraz zaś mogliśmy mówić o szczęściu bo i opady dostosowały się do godzin imprezy, a na dodatek nie padało tak obficie jak poprzednio. Na scenie przez cały czas trwania imprezy działo się bardzo dużo. Występy zespołów przerywały konkursy dla publiczności.... karmienia rodziców przez dzieci ptysiami, konkurs krojenia chleba... oraz dla najbardziej odważnych jedzenia „robaków" jakby wyjęte
z najbardziej przerażających programów. Imprezę prowadził pan Paweł wspólnie z panem Krzysiem, przemieszczającym się co chwila a przebranym to za kowboja, to znów za.... więźnia.
   Zgodnie z tradycją w programie imprezy znalazło się miejsce na licytacje.
W tym roku pod młotek, jako pierwszy, poszedł przepiękny kwiat. Gdy na zachęty prowadzących nie odpowiadał nikt, były obawy, że nie znajdzie on właściciela. Jednak gdy już dwóch panów z widowni zaczęło licytować to cena stanęła na kwocie 210 złotych. Później na scenie pojawiły się dwa małe rowe-ry, jeden z nich znalazł nabywcę, który zapłacił zań 80 złotych.
   Punktem ciężkości festynu stało się losowanie nagrody głównej czyli telewizora 32-calowego. Szczęśliwym losem okazał się ten kupiony przez panią Olę - organistkę. Odbiornik nie został więc w naszej dzielnicy, to pokazuje tylko że warto przyjechać wspomóc tę akcję będąc mieszkańcem innej dzielnicy, czy innego miasta.

Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku