Licznik odwiedzin: 12754909
Ponowne kłopoty z dzwonami
Ponowne kłopoty z dzwonami
2015-01-18

   No, może nie tyle z dzwonami, ile z instalacją elektryczną i elektroniczną naszej dzwonnicy. Przed niejakim czasem bowiem dzwony odmówiły posłuszeństwa, mimo zastosowania w ubiegłym roku nowej automatyki. Interwencja fachowca (nota bene naszego parafianina) pokazała, że nie wystarczy wymiana uszkodzonych czujników, umieszczonych w pobliżu dzwonów, gdyż cała instalacja, która doprowadza napięcie do siłowników (i nie tylko) jest w wielu miejscach uszkodzona, skrzynia zawierająca elementy sterowania oraz puszki rozdzielcze uszkodzone. Wspomniane uszkodzenia to nie tylko efekt upływającego czasu, ale i przeciekającego dachu i stropów, które będzie trzeba kiedyś naprawić. Otóż spływająca woda przez długi czas zalewała puszki elektryczne, doprowadzając do zaśniedzenia elementów instalacji oraz parcienia izolacji.
   Przy okazji wizyt kolędowych niektórzy pytają o remont wieży kościelnej, która raczej nie zdobi otoczenia. Rzetelny jej remont trzeba jednak obliczać na minimum 50 tys. zł. Póki co nie stać nas na to - ważniejsze jest obejście kościoła. Jednak kwestię nowej instalacji elektrycznej na wieży oraz przeciwdeszczowego zabezpieczenia trzeba będzie przemyśleć.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku