Licznik odwiedzin: 18039516
Gospodarstwo Chrystusa Króla
Gospodarstwo Chrystusa Króla
2016-05-15

   Wyraźnie widać, że to Jego posiadłość i coraz lepiej sobie na niej poczyna. W ostatnim czasie bowiem podesłał człowieka, który zapoznał nas z tanią firmą brukarską, innych ludzi pobudził do udzielenia pożyczki na to przedsięwzięcie, pobłogosławił pogodą i... mamy w końcu tak długo oczekiwaną kostkę brukową wokół kościoła.

     Wielu jest ludzi, którzy przyczynili się do tego, a wszyscy - czy zdają sobie z tego sprawę, czy też nie - działali z inspiracji Bożej. Pan Bóg to potrafi - w końcu jest u siebie, to Jego gospodarstwo. Wszak parafia dedykowana jest  Chrystusowi Królowi. (Niebawem przestaniemy się dziwić, że tak łatwo idzie...) Ponadto każdy, kto przyłożył rękę do tego dzieła jest prawdopodobnie przekonany, że zrobił to dla Pana Boga. (To fantastycznie, że nie dla własnej chwały.) Jednak nie Pan Bóg będzie się przechadzał po tym chodniku. Nawet jeśli procesyjnie obnosimy Go pod baldachimem, to właśnie Go nosimy - nie On chodzi. Stąd tak naprawdę zrobiliśmy to dla siebie, choć nie bez radości samego Boga. Choćby dlatego, że On jest Bogiem porządku, a ten jest wokół kościoła coraz bardziej widoczny.

   Pewnie jeszcze bardziej będzie dostrzegalny, gdy nowa ziemia wyląduje na starych trawnikach i pokryje się świeżutką trawą. Ta z kolei będzie wymagała pielęgnacji. Z tym jednak jest problem. Coraz mniej jest ludzi dysponujących wolnym czasem, który chcieliby ponadto ofiarować Bogu. Dlatego przy okazji częściowej dewastacji starych trawników (co musiało nastąpić przy układaniu kostki brukowej wokół kościoła), postanowiliśmy - znów natchnienie przyszło „z góry\" - ułożyć rury wodne, które w przyszłości można będzie uzbroić w zraszacze, sterowane z pomieszczeń kościelnej kotłowni, a wówczas będzie szansa na piękną zieleń wokół kościoła. Nie trzeba by absorbować niczyjego wolnego czasu, a trawa miałaby wilgoć... Nie nastąpi to jednak od razu. Póki co jesteśmy w trakcie uzgodnień z PWiK co do nowego rodzaju podłączenia instalacji wodnej. I znowu zdajemy się na skuteczność Chrystusa Króla, a to oznacza, że możemy być spokojni. 

Niedziela
10 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 10.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: W 5. rocznicę śmierci Anny Wiśniewskiej - o życie wieczne dla niej i rodziców oraz rodzeństwa i męża Henryka Januszewskiego
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: ++Franciszek (w 100. rocznicę urodzin), Stefania i Jerzy Studzińscy oraz Jan Staszak (40. roczn. śm.), Wiktoria, Marek i Karol Staszak
18:00 - Msza święta
Intencja: ++ Maria Dudek oraz zmarli z rodzin Dudek, Zapart i Skrobacz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku