Licznik odwiedzin: 10040782
Alarm w kościele
Alarm w kościele
2016-06-19

 Gdy młodzi ludzie najstarszych klas gimnazjalnych przygotowywali się do uroczystości bierzmowania, ich rodzice z całą życzliwością pytali, jaką pamiątkę tej uroczystości mogliby zafundować parafii. Oczywiście, że najlepiej, gdyby to było coś trwałego, co pozostanie po nich na długo, a im samym również będzie w pewnym sensie przypominać o tej ważnej chwili. Padła sugestia, aby dołożyć się do zakupu słupków połączonych sznurami, odgradzających prezbiterium od pozostałej części kościoła.

   Cieszymy się bowiem możliwością otwierania kościoła w ciągu dnia. To jest potrzebne, aby przede wszystkim rosła chwała Boża no i ludzie nie odzwyczaili się od modlitwy. Ta radość musi jednak mieć pewne granice. Kościół jest udostępniony do modlitwy i jest on na tyle obszerny, że nawet wiele osób jednocześnie może w nim wielbić Boga (oby było ich jak najwięcej). Nie ma jednak potrzeby wchodzenia do prezbiterium, czyli w rejon ołtarza i tabernakulum. Pisaliśmy już o tym, że zainstalowane tam zostały czujki alarmowe, które uruchamiają sygnał dźwiękowy oraz wysyłają informację do kilku osób odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa kościoła. Niektórzy przeżyli już niemiłe zaskoczenie wyrazistym dźwiękiem syreny alarmowej w kościele, który mógł przestraszyć.

   Dlatego właśnie potrzebujemy wspomnianych barierek, we właściwy sposób oznakowanych, które informowałyby o zakazie wchodzenia na teren prezbiterium w czasie, gdy nie odbywają się żadne nabożeństwa. Tymczasem musimy trochę jeszcze poczekać, bo sporo kosztowało przygotowanie nowych trawników. Konieczny zakup dokonany więc zostanie w niedługim czasie. 

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku