Licznik odwiedzin: 12744978
Wycieczkowy czas
Wycieczkowy czas
K.B.
2016-08-21

   Wzorem lat ubiegłych dzieci z naszej parafii uczestniczyły w czterech jednodniowych wycieczkach. Każdorazowo autokar na wyjazd opłacał PZ  Caritas (z funduszy zebranych podczas tegorocznego festynu parafialnego). Wakacyjne wycieczki organizowano po raz siódmy, co oznacza, że wśród dzieci wymieniło się „pokolenie\". Ci, którzy pojechali w 2010 r. są już maturalną młodzieżą, ci którzy pojechali po raz pierwszy w tym roku byli młodsi niż tradycja wycieczek w naszej parafii. Ponieważ nastąpiła wymiana pokoleniowa można było udać się w miejsca, w których już kiedyś byliśmy.

   Podczas pierwszego wyjazdu grupa 35 osób udała się do Ocean Parku we Władysławowie. Przewodnik oprowadzający nas po parku, zapoznał dzieciaki z mieszkańcami mórz i oceanów, opowiadał ciekawostki dotyczące morskich głębin. Jedną z atrakcji było multimedialne spotkanie z „rozmawiającym delfinem\".

   2 sierpnia 45 „rekrutów\" udało się do Muzeum Techniki wojskowej w Dąbrówce. Był pokaz broni, umundurowania i wozów bojowych. Każdy z uczestników miał okazję rzucać do celu granatem (konkurencję zdecydowanie wygrały dziewczyny - chłopcy chyba będą musieli trafić do armii, żebypoćwiczyć...). Szukano również  min na ćwiczebnym polu minowym. Zdecydowanie największą atrakcją tego dnia był jednak przejazd wozem bojowym. Podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów pisk dzieciaków rozlegał się po całym placu bojowym.

   W kolejny wtorek udaliśmy się do Dino Parku w Malborku. 39 osób zaczęło tę wycieczkę od zmagań w parku linowym. Do wyboru były 3 trasy o różnym stopniu trudności. Ponieważ przejście najtrudniejszej miało zająć 45 minut (w praktyce trwało dłużej, gdyż niektórzy przecenili swoje umiejętności i potrzebna była pomoc instruktorów do zdjęcia ich z trasy), młodsze dzieci mogły wykonać swoje zadania po kilka razy. Po odwiedzinach w lunaparku, udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną, gdzie nastąpiło spotkanie oko w oko z ruszającymi się dinozaurami i smokami.

   Na ostatnią wycieczkę udaliśmy się do Stryszej Budy. W Parku Miniatur 40- osobowa grupa podróżników pokonała 96 zakrętów udając się do Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych i wielu innych miejsc na świecie. Z miejsca gdzie wszystko było „mini\" udaliśmy się baśniową kolejką do miejsca „maxi\". W Parku Gigantów otoczyły nas gigantyczne robaki, wielkie ptaki i duże krasnoludki. Nawet stół z krzesłem, okulary i buty były wykonane dla gigantów.

   Oczywiście, podczas każdej z wycieczek nie mogło zabraknąć wizyty na placu zabaw. Pytanie postawione podczas ostatniej podróży brzmiało: „A dokąd za rok?\" 

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku