Licznik odwiedzin: 12754760
Kwarantanna
Kwarantanna
2020-07-31

  W związku z pojawiającymi się plotkami o rzekomych zarażeniach koronawirusem w naszym kościele, czujemy się w obowiązku sprostowania nieprawdziwych informacji. Jak dotąd nie tylko w naszej świątyni, ale też w żadnym z kościołów archidiecezji gdańskiej nie doszło do zakażenia Covid 19, a wynikłe w ostatnich dniach zamieszanie jest właściwie dziełem przypadku. Jak to wyglądało?

   Ks. Piotr, który od początku miesiąca przestał być wikariuszem naszej parafii, poleciał 20 lipca do Lwowa, aby tam następnego dnia odebrać z rąk ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego dekret ustanawiający go proboszczem parafii Strzelczyska. Ponieważ zarząd parafią objąć ma dopiero 24 sierpnia, w piątek przyleciał znów do Gdańska, a wieczorem pojawił się w plebanii. Odprawił jeszcze poranną Mszę św. w sobotę, ale już wieczorem poczuł się na tyle źle, że w niedzielę wczesnym rankiem pojechał do szpitala i tam już pozostał. Wieczorem podano diagnozę: Covid 19. Skutkiem tego było objęcie kwarantanną osób, które były z nim w bezpośrednim kontakcie co najmniej przez kwadrans. W pierwszym rzędzie dotknęła ona ks. proboszcza, potem też panie: organistkę i zakrystiankę. Osoby, które przyjmowały Komunię św. z rąk ks. Piotra w sobotni poranek zostały poproszone przez Sanepid o zgłoszenie się do tej instytucji, albo o obserwowanie swego organizmu na okoliczność ewentualnego wzrostu temperatury, suchego kaszlu bądź utraty smaku czy powonienia. (Z tego, co nam wiadomo, nikt takich objawów nie zaobserwował.)

   Dzięki Bogu lipiec to miesiąc urlopowy dla nowego wikariusza, ks. Wojciecha, stąd nie spotkał się on z ks. Piotrem i mógł przerwać urlop po to, by sprawować posługę duszpasterską w naszej parafii - tyle, że bez możliwości zainstalowania się w plebanii - obecnym miejscu kwarantanny... Trudno powiedzieć na ile groźny jest straszący nas wirus, skoro już we środę ks. Piotr został wypisany ze szpitala. Ze względu na sanepidowskie przepisy został jednak skierowany na kwarantannę. Miejsce odosobnienia znalazł w wolnym akurat mieszkaniu swoich znajomych (poza Trójmiastem), gdzie przebywa i czuje się dobrze.

   W zaistniałej sytuacji na wszelki wypadek dezynfekcji i ozonowaniu zostały poddane pomieszczenia, w których ks. Piotr przebywał, łącznie z kościołem.

   W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, ma zostać pobrany wymaz od osób poddanych kwarantannie, a na wynik trzeba będzie poczekać od 3 do 72 godzin. W wypadku wyniku negatywnego (czego się spodziewamy) kwarantanna zostanie zniesiona.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku