Licznik odwiedzin: 12970629
Dziecięcy Różaniec
Dziecięcy Różaniec
2010-10-17

Matka Boża wciąż prosi o modlitwę różańcową. W Fatimie prosiła o nią nie tylko przez dzieci, ale wpierw prosiła właśnie dzieci, mówiąc jak wiele właśnie dzieci mogą wyprosić u Boga. Dzieci bardzo przejęły się prośbą Matki, a Franciszek odmówił kiedyś 14 różańców jednego dnia! I dziś dzieci wiele mogą wyprosić u Boga, a ich modlitwa jest szczególnie wonnym kwiatem dla Niego.

   Dzieci uczą się przede wszystkim na przykładach - przede wszystkim rodziców. Najlepiej by było gdyby i oni tworzyli wspólnoty Żywego Różańca. Ale jeśli nie, niech przynajmniej pomogą swym dzieciom wypełnić wolę Matki Najświętszej. Dlatego każde dziecko, które chciałoby współtworzyć Różę Różańcową, winno mieć nie tylko taką wolę i chęć trwania w postanowieniu odmawiania codziennie jednej dziesiątki różańca, ale i zgodę rodziców, którzy mogliby wspierać je w tym postanowieniu. Taki rodzaj deklaracji dostępny jest u katechetów, w zakrystii i w Biurze Parafialnym. Deklaracje te należy następnie oddać któremuś z kapłanów. Uroczyste zaś zawiązanie dziecięcej Róży nastąpi w pierwszą niedzielę listopada podczas Mszy św.  dla dzieci - jako owoc październikowych spotkań i modlitw różańcowych. (Właściwie należałoby tego dokonać w ostatnią niedzielę października, ale przypada ona w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy wiele osób wyjeżdża poza swoje parafie.) Zachęcamy serdecznie właśnie z miłości do Matki Bożej.

 

 

Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku