Licznik odwiedzin: 15317387
Z życia parafii
Pielgrzymka na Kalwarię
2022-05-22

   To już w najbliższą sobotę - po porannej Mszy św. wyruszamy w stronę Wejherowa. Mieszkający tu od dawna wspominają, że niegdyś pielgrzymka z Kacka do Wejherowa liczyła około 300 osób. Gdy jednak zwyciężył pomysł łączenia się z innymi parafiami gdyńskimi w jedną grupę, tradycja zaczęła zamierać i pielgrzymów z naszej wspólnoty bywało podobno kilkunastu... 

   To zrodziło pragnienie powrotu do dawnego sposobu pielgrzymowania. Gdy przed kilkunastu laty podjęto to wy-zwanie, na Kalwarię wybrały się 34 osoby. Z każdym rokiem było ich jednak więcej, a przed dwoma laty osiągnęliśmy setkę. Dwa lata pandemiczne zamroziły ten rodzaj działania i z obawą patrzymy w stronę soboty. Mamy jednak nadzieję, że właśnie owe dwa lata posuchy rozbudzą tym większą chęć pielgrzymowania. Będzie to z jednej strony ofiara fizycznego wysiłku, duchowej mobilizacji oraz chwalenia Pana Boga w drodze. Z drugiej natomiast - stworzy okazję do dawania świadectwa wobec tych, którzy ugięli się pod presją propagandy, mody czy zwykłego światowego zabiegania i oziębili już bardzo swoje relacje z Najwyższym, albo wręcz zupełnie je zerwali.

    Tak czy owak: pielgrzymowanie jest rodzajem przygody, do której zaprasza nas Pan Bóg. Skorzystajmy z tej okazji i ruszajmy po odpusty! 

Różaniec non-stop
2022-05-08

   Trzynastego maja w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Wielka Akcja Modlitewna Różaniec Non-Stop, pobłogosławiona przez Ks. Abp. Tadeusza Wojdę. Inicjatywa modlitewna, która obejmie cały świat, ma na celu wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. Zadaniem każdego z nas jest jeden raz dziennie odmówić Zdrowaś Maryjo wzbudzając intencję wynagradzającą.

       Godzina, w której modli się nasza parafia to czas między godziną 14.00 a 15.00. Ważne jest, żeby każdy z nas przez 6 miesięcy modlił się dokładnie o tej samej porze, żeby w każdej minucie płynął do Nieba Różaniec.

    Co minutę przynajmniej jedna osoba na Świecie odmówi Zdrowaś Maryjo - w ten sposób będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu naszej Mamy.  

POMORZE KAPŁANOM - Otocz modlitwą kapłanów z archidiecezji gdańskiej
2022-05-08

   Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło - Życie zaprasza do włączenia się w modlitwę za kapłanów z naszej archidiecezji w ramach akcji Pomorze kapłanom - otocz modlitwą księdza z Archidiecezji Gdańskiej.

   Do akcji Pomorze kapłanom można dołączyć w dowolnym momencie, pisząc na adres pomorzekaplanom@gmail.com. W odpowiedzi mailowej zostanie wysłana wiadomość z imieniem księdza przydzielonego do modlitwy i latami jego posługi kapłańskiej. Można podjąć modlitwę za jednego lub kilku kapłanów.

   Zobowiązanie modlitewne trwa 1 miesiąc. W tym czasie należy codziennie odmówić 1 Zdrowaś Maryjo za przydzielonego kapłana oraz  modlitwę papieża Pawła VI w intencji wszystkich kapłanów z  archidiecezji gdańskiej.   Po okresie jednego miesiąca można napisać prośbę o przydzielenie kolejnego kapłana lub kapłanów do modlitwy. Akcja jest bezterminowa, ponieważ księża stale potrzebują wsparcia wiernych. 

Nowe mikrofony pojemnościowe
2022-05-08

   Dzięki rodzicom dzieci pierwszokomunijnych wzbogaciliśmy się o cztery nowe mikrofony pojemnościowe. Mało kto pamięta o wołaniu mechanika do naprawy telewizora czy radioodbiornika. One dziś - po prostu - się nie psują. A jeśli już, to zwykle nie nadają się do naprawy. Taki los spotkał w ostatnim czasie dwa mikrofony: jeden ołtarzowy, a drugi służący scholce dziecięcej. Dochodziły już sygnały, że od ołtarza słabiej słychać niż od ambony, ale to właśnie dlatego, że na ołtarzu mamy jeszcze jeden ze starszych mikrofonów, ale to właśnie się zmieni.

    Pozostałe trzy mikrofony przekazane zostaną do użytku właśnie scholi dziecięcej. Te bowiem, którymi dysponują, nie spełniają już swojej roli. Jako pojemnościówki powinny zbierać (jak się to mówi) głosy nawet dość odległych śpiewaków. Tak się jednak nie dzieje. Może już się wysłużyły? A może to ich niedoskonałość (jeden z nich jest elektretowy). W każdym razie jesteśmy ogromnie wdzięczni. Bóg zapłać! 

Podziękowania PZ
2022-05-01

  Obiecaliśmy, że w tym tygodniu podamy efekt zbiórki do papierowych skarbonek Jałmużny Wielkopostnej, które przyniesione zostały do kościoła w Wielką Sobotę. Zawierały łącznie 1145, 90 zł. Natomiast w Niedzielę Miłosierdzia do puszek, z przeznaczeniem na działalność diecezjalnej Caritas zebrano 606, 50 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Spotkanie przedfestynowe
2022-04-24

   Od festynów parafialnych mogliśmy się już odzwyczaić. Ostatecznie dwa lata przerwy zrobiło swoje. Trudno powiedzieć, jak wpłynie to na jego przeżywanie dziś. Zamiast się nad tym zastanawiać grupa wolontariuszy spotkała się w miniony czwartek na plebanii, by dyskutować o jego kształcie. Na temat terminu nie trzeba było debatować, bo został on już wcześniej ustalony - uroczystość Bożego Ciała, czyli 16 czerwca. Zakres czasowy: 15.00 - 19.00. Wydaje się, że to tylko cztery godziny jednak, aby je dobrze zagospodarować, należy się już solidnie wysilić.

Głodnych nakarmić. Spragnionych napoić. Nagich przyodziać. Podróżnych w dom przyjąć.
Aleksandra Kamińska
2022-04-10

   Dziękujemy za ofiarność i zainteresowanie sytuacją naszych ukraińskich gości. Część z nich chce wrócić - jak tylko będzie to możliwe - do swoich domów, inni marzą o pozostaniu w Polsce i zbudowaniu sobie wśród nas choćby namiastki normalności. Wszystkich, którzy chcieliby wspierać zarówno jednych jak i drugich, zapraszamy do wspólnego dzieła pomocy. 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2022-04-03

    W wielkim skrócie przedstawimy dziś ustalenia, jakie zapadły podczas czwartkowego spotkania Rady. Przede wszystkim chodziło o ustalenie porządku czekającego nas niebawem Triduum Paschalnego. Ale nie tylko...    

Przygotowanie Grobu Pańskiego
2022-03-27

   Wiem, wiem - to jeszcze sporo czasu, ale w zakresie wykonawstwa to już nie tak dużo. Najpierw bowiem trzeba mieć konkretny pomysł, a potem jeszcze na czas wprowadzić go w życie. Podczas ostatniego spotkania Rady Duszpasterskiej padł pomysł, aby grupom formacyjnym, działającym w naszej wspólnocie przydzielać kolejno budowę Grobu Pańskiego czy Żłóbka Bożonarodzeniowego. 

Gazowe oszczędności...
2022-03-27

   Przy tym haśle należałoby przymrużyć oko - jak w pamiętnej reklamie piwa bezalkoholowego. Przed kilkoma dniami bowiem otrzymaliśmy fakturę za paliwo gazowe od firmy Fortum (z którą kończymy współpracę z końcem bieżącego miesiąca), opiewającą na kwotę ponad piętnastu tysięcy - za kościół i ponad półtora tysiąca za plebanię.  

Wtorek
16 sierpnia 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Teresa Kaszuba (greg. 16.)
Intencja: ++ Bogdan Rutkowski i zmarli z rodzin Pilipiec i Kawenckich
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku